Dolnośląskie: Eksplozja na stacji benzynowej. Są ofiary

Jak podaje portal Zgorzelec.info, na stacji benzynowej LOTOS w Zgorzelcu (Dolnośląskie) doszło do wybuchu jednego ze zbiorników paliwa. Jedna osoba nie żyje, dwie zostały ranne. Świadkowie informują o olbrzymiej sile wybuchu.
Do zdarzenia doszło około godziny 13:00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przy jednym ze zbiorników były prowadzone prace remontowe. Wówczas doszło do wybuchu. Informacje te przekazała komisarz Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu.
Olbrzymia siła wybuchu
Jak podaje lokalny serwis Zgorzelec.info, siła wybuchu była tak olbrzymia, że ciało pracownika, który zginął, uszkodziło dach sąsiedniego budynku.
Na miejscu trwa akcja służb ratunkowych. Nieoficjalnie poinformowano o ofiarach: jedna osoba nie żyje, a dwie zostały ranne.
raw,
kor.
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 20.01.2023 15:10
Źródło: zgorzelec.info
Komentarze
Eksplozja we Wrocławiu. Podejrzany już w areszcie
23.03.2026 10:44
Eksplozja w szkole w Amsterdamie. Władze zabrały głos
14.03.2026 10:08
Alarm w Oslo. Eksplozja tuż przy ambasadzie USA
08.03.2026 09:52

Komentarzy: 0
Do eksplozji doszło w nocy w pobliżu ambasady Stanów Zjednoczonych w stolicy Norwegii. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wybuchu ani czy incydent może mieć związek z napiętą sytuacją międzynarodową wokół wojny na Bliskim Wschodzie.
Czytaj więcej
Moskwa: eksplozja przy jednym z głównych dworców. Są ofiary
24.02.2026 10:15
Eksplozja w Lubuskiem. Trwa akcja służb
04.02.2026 08:12



