Czeka nas załamanie pogody. Komunikat IMGW

- Sobotnie popołudnie upłynie bez deszczu, z zachmurzeniem od małego do umiarkowanego.
- Termometry pokażą od 18 st. C lokalnie na wybrzeżu i na Podhalu do nawet 27 st. C na zachodzie Polski.
- W niedzielę z północy na południe Polski przemieszczał się będzie front atmosferyczny, w obszarze którego pojawi się duże zachmurzenie oraz burze.
Sobota
Jak poinformowała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w sobotę zachmurzenie w Polsce będzie zmienne, od małego do umiarkowanego. W całym kraju popołudnie powinno minąć bez opadów. Termometry pokażą od 18 st. C lokalnie na wybrzeżu i na Podhalu do nawet 27 st. C na zachodzie Polski, głównie w województwie lubuskim. W centrum 22-23 st. C. Wiatr z kierunków północno-zachodnich i zachodnich, słaby i umiarkowany.
Noc z soboty na niedzielę
Nocą z soboty na niedzielę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Trochę więcej chmur pojawi się na wybrzeżu w rejonie Pomorza - tam po północy mogą również wystąpić przelotne opady deszczu. Temperatura od 6 st. C na Podhalu, przez ok. 12-13 st. C w centrum kraju, do 15-16 st. C na zachodzie Polski. Wiatr słaby, jedynie na wybrzeżu miejscami umiarkowany, na ogół południowo-zachodni.
Niedziela
Niedziela przyniesie zmianę pogody. Pojawi się więcej chmur - prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przez Polskę z północy na południe przemieszczał się będzie położony równoleżnikowo front atmosferyczny. W strefie frontu wystąpią zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu oraz burze. W strefie burz spaść może od 10 do 15 mm deszczu, pojawi się także porywisty wiatr, osiągający w porywach do 65 km/h. Najpóźniej opady dotrą na południe Polski - tam deszcz spadnie dopiero wieczorem.
Przed frontem atmosferycznym, na południu i w centrum Polski, temperatury maksymalne od 27 st. C do nawet 29 st. C na Dolnym Śląsku. Natomiast za frontem temperatura od 18 do 22 st. C, miejscami na wybrzeżu nawet 15 st. C. Wiatr z kierunku zachodniego i północno-zachodniego, umiarkowany, okresami silny, szczególnie na wybrzeżu. W miejscach, gdzie przemieścił się już front atmosferyczny, porywisty wiatr może utrzymywać się nawet po ustaniu burz.
Noc z niedzieli na poniedziałek
W nocy z niedzieli na poniedziałek strefa zachmurzenia i chmur dających przelotne opady utrzyma się w Małopolsce na Podkarpaciu. Na pozostałym obszarze kraju noc pozostanie pogodna. Temperatura nad ranem od 9 st. C na północnym wschodzie Polski do 14-15 st. C miejscami w Małopolsce i na Podkarpaciu. W centrum kraju ok. 10-11 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany.
Komentarze
IMGW ostrzega przed burzami. Oto co nas czeka
IMGW wydał ostrzeżenia dla mieszkańców 12 województw

IMGW wydał komunikat. Oto co nas czeka
IMGW wydał ostrzeżenia dla mieszkańców dziewięciu województw

IMGW ostrzega: intensywne opady i burze w części kraju









