Co dalej z sędzią Juszczyszynem? „Finał może być smutny”. Wymowne słowa prezesa Nawackiego

– Finał może być smutny, albowiem już nawet zawieszeniu w czynnościach, sędzia nie podporządkował się decyzji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego i uczestniczył w posiedzeniu kolegium Sądu Okręgowego – mówił na antenie wPolsce.pl prezes olsztyńskiego sądu Maciej Nawacki.
Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki podczas rozmowy w telewizji wPolsce.pl skomentował sprawę sędziego Pawła Juszczyszyna, który został zawieszony w czynnościach sędziego przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego.
Zdaniem Nawackiego finał sprawy sędziego Juszczyszyna "może być smutny". - Finał może być smutny, albowiem już nawet zawieszeniu w czynnościach, sędzia nie podporządkował się decyzji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego i uczestniczył w posiedzeniu kolegium Sądu Okręgowego - stwierdził Maciej Nawacki.
- Z racji zawieszenia nie może podejmować żadnych czynności urzędowych, czyli nawet po zawieszeniu nie zmienił on swojego zachowania, co może oznaczać, że w przyszłości nie będziemy pracować razem w jednym sądzie - dodał.
Prezes olsztyńskiego sądu uważa również, że "sędziowie starają się wejść w buty polityków, ale nie bardzo im się to udaje". - Są użyteczni w tym momencie w określonej rozgrywce politycznej przed wyborami - powiedział Nawacki i jak dodał, "zapewne po wyborach zostaną przez polityków porzuceni".
Źródło: wPolsce.pl
kpa

Zdaniem Nawackiego finał sprawy sędziego Juszczyszyna "może być smutny". - Finał może być smutny, albowiem już nawet zawieszeniu w czynnościach, sędzia nie podporządkował się decyzji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego i uczestniczył w posiedzeniu kolegium Sądu Okręgowego - stwierdził Maciej Nawacki.
- Z racji zawieszenia nie może podejmować żadnych czynności urzędowych, czyli nawet po zawieszeniu nie zmienił on swojego zachowania, co może oznaczać, że w przyszłości nie będziemy pracować razem w jednym sądzie - dodał.
Prezes olsztyńskiego sądu uważa również, że "sędziowie starają się wejść w buty polityków, ale nie bardzo im się to udaje". - Są użyteczni w tym momencie w określonej rozgrywce politycznej przed wyborami - powiedział Nawacki i jak dodał, "zapewne po wyborach zostaną przez polityków porzuceni".
Źródło: wPolsce.pl
kpa


Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 21.02.2020 21:40
Komentarze
Wniosek o ekstradycję? Ziobro odpowiada na groźby Żurka
19.05.2026 22:45

Komentarzy: 0
Przebywający w Stanach Zjednoczonych były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odniósł się na platformie X do zapowiedzi rządu Donalda Tuska wystąpienia z wnioskiem o ekstradycję.
Czytaj więcej
Polska w mistrzostwach świata! Awans dzięki remisowi z Austrią
17.05.2026 17:36

Komentarzy: 0
Polscy piłkarze ręczni zremisowali w Olsztynie z Austrią 30:30 (13:17) w rewanżowym meczu barażowym i awansowali do przyszłorocznych mistrzostw świata w Niemczech. W pierwszym spotkaniu w Grazu biało-czerwoni zwyciężyli 26:25.
Czytaj więcej
Sprawa aresztu Zbigniewa Ziobry utknęła w martwym punkcie
30.04.2026 15:38

Komentarzy: 0
Postępowania dotyczące Zbigniewa Ziobry mnożą się, ale rozstrzygnięć wciąż brak. Kluczowe decyzje są odkładane miesiącami, a kolejne wnioski pozostają bez odpowiedzi. Najnowszy przykład to termin rozpatrzenia zażalenia na areszt – wyznaczony dopiero na wrzesień.
Czytaj więcej
Trump uważa, że były szef FBI Comey chciał go zabić
29.04.2026 22:52

Komentarzy: 0
Prezydent USA Donald Trump powiedział w środę, że opublikowanie przez byłego szefa FBI Jamesa Comeya zdjęcia z liczbą „86” oznaczało, że ten chciał go zabić. Były szef FBI zapewnia, że publikacja fotografii nie miała na celu grożenia prezydentowi.
Czytaj więcej
Niemiecki sąd uznał kontrole graniczne za nielegalne
29.04.2026 14:16

Komentarzy: 0
Niemieckie kontrole graniczne zostały podważone przez niemiecki sąd, który uznał, że brakowało dla nich wystarczającego uzasadnienia. Sprawa dotyczy decyzji władz w Berlinie o przedłużaniu kontroli mimo braku jednoznacznych przesłanek wynikających z prawa unijnego.
Czytaj więcej