"Całkowite zniszczenie". Zawalił się pomnik Angeli Merkel

Już wiosną doszło do znacznych uszkodzeń ważącego półtorej tony monumentu; odłamała się głowa konia i odpadła jedna z rąk polityk CDU. Posąg został jednak ponownie złożony i odnowiony. Według Kocha, dzięki temu rzeźba znów sprawiała wizualnie dobre wrażenie. Teraz jednak nastąpiło całkowite zniszczenie.
Niestety, wydruk 3D nie był zbyt trwały i nie nadawał się do użytku na zewnątrz - podsumował Koch.
Pomnik Angeli Merkel
W październiku 2021 roku pomnik został odsłonięty w Tempel Museum w Etsdorf; w tym czasie Merkel była jeszcze szefową rządu RFN. Przedstawiał on kanclerz siedzącą na koniu, ubraną w typowe dla niej spodnie i żakiet, z rękami uformowanymi w słynny "romb Merkel". Rzeźba została wykonana z lekkiego betonu pochodzącego z recyklingu przy użyciu odpowiedniej drukarki 3D.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent dla PAP: Emerytury stażowe są bardzo oczekiwane
Ein #Reiterstandbild der früheren deutschen Bundeskanzlerin Angela #Merkel hat in #Bayern keine zwei Jahre gehalten. In der vergangenen Nacht ist die 2.70 Meter hohe, lebensgrosse Skulptur in sich zusammengebrochen, wie Künstler Wilhelm Koch berichtete.https://t.co/pwBA9QrC49
— SRF News (@srfnews) September 14, 2023
Komentarze
Matecki: Niemcy powinny utracić oficjalny status mniejszości narodowej w Polsce

Ważne doniesienia z granicy. Komunikat Straży Granicznej
„TAZ”: „Między Polską a Niemcami wszystko idzie dobrze. Gdyby tylko nie tych kilka tysięcy ocalałych…”

Aleksandra Fedorska nie dostała akredytacji na Forum Polsko-Niemieckie w Berlinie. Będzie protest

Rząd Niemiec chce zmienić zasady, zanim AfD przejmie władzę

