„Bądźmy wierni ideałom założycielskim”. W Czechowicach-Dziedzicach odbyło się XIV Walne Zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność”

Mszę Świętą odprawił duszpasterz ludzi pracy ks. prałat Józef Oleszek. W homilii zachęcał, aby Solidarność była wierna swoim ideałom założycielskim, ponieważ wówczas będziemy mieć pewność, iż zmierza ona we właściwym kierunku.

Obrady rozpoczęły się od wspomnienia działaczy Związku, którzy odeszli do wieczności w okresie mijającej kadencji.

W XIV Walnym Zebraniu Delegatów NSZZ "Solidarność" uczestniczą m.in. minister funduszy i polityki regionalnej Polski Grzegorz Puda, członek Solidarności, wiceminister rodziny i polityki społecznej poseł RP Stanisław Szwed, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, sekretarz Komisji Krajowej Ewa Zydorek, przewodniczący Regionu Częstochowskiego Jacek Strączyński, przewodniczący Regionu Śląsko-Dąbrowskiego Dominik Kolorz oraz przedstawiciele struktur związkowych, władz państwowych i samorządowych.

XIV Walne Zebranie Delegatów NSZZ "Solidarność" poświęcone jest przedstawieniu sprawozdania działalności Regionu Podbeskidzie z okresu ostatniej kadencji oraz wyborowi władz Regionu.
Na szefa podbeskidzkiej "S" ponownie wybrany został Marek Bogusz. Będzie to trzecia kadencja tego kandydata.

AŻ

Komentarze
Piotr Duda: Najwyższy czas wziąć sprawy w swoje ręce i znów zawalczyć o Polskę

Solidarność wspiera inicjatywę referendalną prezydenta. Piotr Duda zwrócił się do senatorów

Piotr Duda na Karczmie Piwnej Koksowników: 20 maja w Warszawie musimy być razem!

Obrady ZR Zagłębie Miedziowe w Gdańsku. Piotr Duda: Rada Dialogu Społecznego jest deprecjonowana

Nie żyje abp Józef Michalik. Piotr Duda składa kondolencje
