64. Grammy: Jon Batiste zwycięzcą wieczoru!

Za nami ceremonia Grammy Awards 2022. Wielkim triumfatorem wieczoru okazał się Jon Batiste, który zdobył 5 statuetek, w tym w kategorii Album roku. Najważniejsze trofea amerykańskiej muzyki trafiły także w ręce takich gwiazd jak Olivia Rodrigo, Tony Bennett & Lady Gaga, Kanye West czy St. Vincent.
Pełna lista laureatów dostępna tutaj:
https://www.grammy.com/awards/64th-annual-grammy-awards-2021
Wśród laureatów Grammy znaleźli się między innymi:
Album roku - "We Are", Jon Batiste
Najlepszy nowy artysta - Olivia Rodrigo
Najlepsze popowe wykonanie solo - "drivers license", Olivia Rodrigo
Najlepszy tradycyjny popowy album wokalny - "Love For Sale", Tony Bennett & Lady Gaga
Najlepsza inżynieria dźwięku albumu nieklasycznego - "Love For Sale", Tony Bennett & Lady Gaga
Najlepszy popowy album wokalny - "Sour", Olivia Rodrigo
Najlepszy album alternatywny - "Daddy’s Home" St. Vincent
Najlepszy melodyczne wykonanie rap - "Hurricane", Kanye West ft. The Weeknd & Lil Baby
Najlepszy utwór rapowy - "Jail", Kanye West
Najlepszy teledysk - "Freedom", Jon Batiste
Najlepszy utwór american roots - "Cry", Jon Batiste
Najlepsze wykonanie american roots - "Cry", Jon Batiste
Najlepsze wykonanie global music - "Mohabbat", Arooj Aftab
Najlepszy album global music - "Mother Nature", Angelique Kidjo
Najlepsze wykonanie chóru - "Mahler: Symphony No. 8, "Symphony of a Thousand", Gustavo Dudamel
Najlepsze wykonanie orkiestrowe - Florence Price: Symphonies Nos. 1 & 3, Yannick Nézet Séguin

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 04.04.2022 18:50
Źródło: Materiały prasowe
Komentarze
Komunikat dla mieszkańców Radomia
18.04.2026 14:56
Nie żyje znana polska wokalistka
15.04.2026 20:05
Wstrząsające wyznanie znanej polskiej piosenkarki: Ledwo mnie uratowali
11.04.2026 17:28
Znany muzyk trafił do szpitala po wypadku. Wiadomo, jak się czuje
10.04.2026 17:15

Komentarzy: 0
Legenda muzyki country Ray Stevens, 87-letni dwukrotny zdobywca Grammy, dochodzi do siebie po niedawnym upadku, w wyniku którego złamał kark. Artysta był krótko hospitalizowany w rejonie Nashville, po czym został wypisany do domu, gdzie kontynuuje rekonwalescencję. Lekarze zalecili mu noszenie kołnierza ortopedycznego przez około cztery tygodnie.
Czytaj więcej
Nie żyje znany raper. Przegrał walkę z chorobą
10.04.2026 12:48

Komentarzy: 0
Nie żyje Afrika Bambaataa, czyli Lance Taylor, który był jednym z pionierów kultury hip-hopowej. Artysta miał 68 lat. Jak podał portal TMZ, zmarł w czwartek 9 kwietnia w Pensylwanii. Przyczyną śmierci były powikłania związane z chorobą nowotworową.
Czytaj więcej

