O połowę mniej za akademik
Ciekawe, jak zachowają się w finansowej materii właściciele kwater wynajmowanych nieobecnym w nich przez dłuższy czas nie ze swojej winy studentom.
Na prośbę Rady Samorządu Studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie władze rektorskie zdecydowały o obniżeniu o 50 procent opłat dla wszystkich, którzy wyjechali z akademików z powodu pandemią koronawirusa - poinformowała Polską Agencję Prasową rzeczniczka uczelni Anna Żmuda-Muszyńska.
"Zniżka ta przysługuje osobom, które opuściły dom studencki na co najmniej siedem dni z rzędu i obowiązuje od 1 kwietnia włącznie. Termin opłat za kwiecień został też przesunięty na 31 maja. Z początkiem maja ukaże się oświadczenie upoważniające do naliczenia obniżonej opłaty" - czytamy w depeszy PAP.
Podobne plany obniżek mają także inne polskie szkoły wyższe.
"Opłata za akademik dla osób otrzymujących stypendium socjalne w zwiększonej wysokości z tytułu zamieszkania w domu studenckim nie może być niższa niż 200 zł" - napisała Polska Agencja Prasowa.
Ciekawe, jak zachowają się w finansowej materii właściciele kwater wynajmowanych nieobecnym w nich przez dłuższy czas nie ze swojej winy studentom
"Zniżka ta przysługuje osobom, które opuściły dom studencki na co najmniej siedem dni z rzędu i obowiązuje od 1 kwietnia włącznie. Termin opłat za kwiecień został też przesunięty na 31 maja. Z początkiem maja ukaże się oświadczenie upoważniające do naliczenia obniżonej opłaty" - czytamy w depeszy PAP.
Podobne plany obniżek mają także inne polskie szkoły wyższe.
"Opłata za akademik dla osób otrzymujących stypendium socjalne w zwiększonej wysokości z tytułu zamieszkania w domu studenckim nie może być niższa niż 200 zł" - napisała Polska Agencja Prasowa.
Ciekawe, jak zachowają się w finansowej materii właściciele kwater wynajmowanych nieobecnym w nich przez dłuższy czas nie ze swojej winy studentom

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 16.04.2020 23:01
Komentarze
W życie wchodzi nowa opłata gazowa. Kto za nią zapłaci?
26.04.2025 15:36

Komentarzy: 0
Rząd przyjął projekt ustawy, który przewiduje, że za tworzenie i utrzymywanie zapasów gazu będzie odpowiedzialna Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych. Choć nowa opłata ma nie być naliczana bezpośrednio gospodarstwom domowym, obejmie wszystkie firmy korzystające z usług przesyłu gazu ziemnego.
Czytaj więcej
Nawet ponad 60 zł za osobę. Rosną opłaty za śmieci
02.04.2025 11:24
Złe wieści dla kierowców. Zapłacą więcej
01.04.2025 13:51
Zmiany dla mieszkańców Sopotu. Nie wszyscy będą zadowoleni
21.03.2025 15:42

Komentarzy: 0
Od 11 kwietnia wstęp na sopockie molo będzie płatny. Opłaty będą obowiązywać do końca września - podał sopocki magistrat. Ceny biletów będą takie same jak w ubiegłym roku. Dla niektórych, w tym posiadaczy Karty Sopockiej, wejście nadal będzie za darmo.
Czytaj więcej
Uwaga kierowcy! Wprowadzono nowe, obowiązkowe opłaty
20.03.2025 17:04

Komentarzy: 0
Od początku roku na kierowców w Polsce czekają nowe regulacje związane z użytkowaniem odbiorników radiowych w samochodach. Zmiany te wpłyną przede wszystkim na firmy posiadające floty pojazdów, ale mogą też dotknąć indywidualnych użytkowników aut służbowych.
Czytaj więcej

