Jerzy Bukowski: Odwołany marsz i baca z aparaturą

Niech prezydent Warszawy wyda kolejne zakazy dla dobra jej mieszkańców.
Skoro prezydent Warszawy profesor Hanna Gronkiewicz-Waltz odwołała Marsz Niepodległości, ponieważ mogą się podczas niego - jej zdaniem - zdarzyć karygodne wybryki, proponuję jej, aby poszła za ciosem i prewencyjnie zakazała mieszkańcom stolicy:
- jeżdżenia samochodami po ulicach stolicy, bo grozi to wypadkami drogowymi;
- wychodzenia z domów, bo może się poza nimi coś złego przytrafić;
- posyłania dzieci do szkól, bo może im stać się w nich krzywda;
- chodzenia do restauracji, bo można się w nich zatruć;
- używania telefonów komórkowych, bo mogą wybuchnąć;
- wchodzenia do toalety, bo można się w niej zatrzasnąć.
Kto chce, niech uzupełnia powyższą listę, a ja zakończę starą anegdotą z epoki PRL.
Do górala przyszli milicjanci, bo ktoś złożył doniesienie, że pędzi bimber. Baca zarzeka się, że to nieprawda. Funkcjonariusze zeszli do piwnicy i znaleźli stosowną aparaturę.
- No i co, macie urządzenia, czyli pędzicie - mówią.
Baca podrapał się po głowie i odpowiada:
- To za gwałt też mnie aresztujcie.
- Za gwałt. A dlaczego?
- Też mam aparaturę.
- jeżdżenia samochodami po ulicach stolicy, bo grozi to wypadkami drogowymi;
- wychodzenia z domów, bo może się poza nimi coś złego przytrafić;
- posyłania dzieci do szkól, bo może im stać się w nich krzywda;
- chodzenia do restauracji, bo można się w nich zatruć;
- używania telefonów komórkowych, bo mogą wybuchnąć;
- wchodzenia do toalety, bo można się w niej zatrzasnąć.
Kto chce, niech uzupełnia powyższą listę, a ja zakończę starą anegdotą z epoki PRL.
Do górala przyszli milicjanci, bo ktoś złożył doniesienie, że pędzi bimber. Baca zarzeka się, że to nieprawda. Funkcjonariusze zeszli do piwnicy i znaleźli stosowną aparaturę.
- No i co, macie urządzenia, czyli pędzicie - mówią.
Baca podrapał się po głowie i odpowiada:
- To za gwałt też mnie aresztujcie.
- Za gwałt. A dlaczego?
- Też mam aparaturę.

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 07.11.2018 21:28
Komentarze
Marsz Niepodległości 2025. Tak Krzysztof Bosak przywitał prezydenta Karola Nawrockiego
11.11.2025 18:00

Komentarzy: 0
– Mamy dzisiaj specjalnego gościa. Jednego z nas, który został wyniesiony do najwyższego urzędu w państwie, a dziś zdecydował się iść, jak każdy inny uczestnik, z nami. Czołem panie prezydencie! – mówił tuż przed rozpoczęciem Marszu Niepodległości w Warszawie wicemarszałek Sejmu i jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak.
Czytaj więcej
Marsz Niepodległości 2025. Ratusz podał frekwencję
11.11.2025 17:40
Ten transparent nie spodoba się Tuskowi. Mentzen opublikował zdjęcie
11.11.2025 17:13
Prezydent Karol Nawrocki dołączył do Marszu Niepodległości. Jest nagranie
11.11.2025 16:29
Już dziś ulicami Warszawy przejdzie Marsz Niepodległości. Transmisja na żywo na portalu Tysol.pl
10.11.2025 20:15



