Jerzy Bukowski: Greta Thunberg jak Pawka Morozow

Thunberg wielokrotnie udowodniła, że nie ma najmniejszego pojęcia o czym mówi.
Nie milkną dyskusje o samozwańczej obrończyni klimatu Grecie Thunberg. Jak to zwykle bywa, dominują w tych debatach poglądy skrajne. Jedni widzą w niej współczesną bohaterkę, drudzy uważają, że jest niecnie wykorzystywana przez ludzi, którzy znakomicie potrafią załatwiać swoje interesy (niekoniecznie zgodne z ekologią) za plecami nie za bardzo rozgarniętej nastolatki.
Thunberg wielokrotnie udowodniła, że nie ma najmniejszego pojęcia o czym mówi, ale nader chętnie pozwala sobie na bezsensowne strofowanie przywódców wielu państw, co wzbudza zrozumiały zachwyt lewaków i ekologicznych oszołomów. Bez podpowiedzi stać ją jedynie na wygłaszanie banałów i truizmów, a jeżeli ktokolwiek zada jej rzeczowe pytanie, nie potrafi na nie odpowiedzieć.
W dodatku uznała, że wystarczy jej ukończenie szkoły podstawowej, aby ogłosić się wyrocznią w sprawach klimatu, co powoduje, iż nieustannie kompromituje się swoim nieuctwem. Na szczęście coraz częściej jest lekceważona przez polityków, których nieudolnie usiłuje krytykować.
Z licznych wypowiedzi na jej temat za najbardziej adekwatną uważam tę, której udzielił Telewizji Polsat News były poseł, prezes Federacji dla Rzeczypospolitej Marek Jakubiak: "Wykorzystywanie dziecka nie jest niczym etycznym. Pawlik Morozow był w ZSRR synonimem młodego bohatera, który pokazuje jak w socjalizmie powinno się żyć. Dzisiaj mamy panią Thunberg, która w wieku 16 lat pokazuje wszystkim, jak powinno się na świecie żyć. No ludzie, przecież to są stare numery. Miejsce dziecka 16-letniego jest w szkole, a nie na salonach europejskich, które popychają je wedle własnych interesów. Ten dzieciak jest wykorzystywany".
Obiema rękami podpisuję się pod tymi słowami.
Thunberg wielokrotnie udowodniła, że nie ma najmniejszego pojęcia o czym mówi, ale nader chętnie pozwala sobie na bezsensowne strofowanie przywódców wielu państw, co wzbudza zrozumiały zachwyt lewaków i ekologicznych oszołomów. Bez podpowiedzi stać ją jedynie na wygłaszanie banałów i truizmów, a jeżeli ktokolwiek zada jej rzeczowe pytanie, nie potrafi na nie odpowiedzieć.
W dodatku uznała, że wystarczy jej ukończenie szkoły podstawowej, aby ogłosić się wyrocznią w sprawach klimatu, co powoduje, iż nieustannie kompromituje się swoim nieuctwem. Na szczęście coraz częściej jest lekceważona przez polityków, których nieudolnie usiłuje krytykować.
Z licznych wypowiedzi na jej temat za najbardziej adekwatną uważam tę, której udzielił Telewizji Polsat News były poseł, prezes Federacji dla Rzeczypospolitej Marek Jakubiak: "Wykorzystywanie dziecka nie jest niczym etycznym. Pawlik Morozow był w ZSRR synonimem młodego bohatera, który pokazuje jak w socjalizmie powinno się żyć. Dzisiaj mamy panią Thunberg, która w wieku 16 lat pokazuje wszystkim, jak powinno się na świecie żyć. No ludzie, przecież to są stare numery. Miejsce dziecka 16-letniego jest w szkole, a nie na salonach europejskich, które popychają je wedle własnych interesów. Ten dzieciak jest wykorzystywany".
Obiema rękami podpisuję się pod tymi słowami.

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 29.12.2019 20:00
Komentarze
Greta Thunberg płynie do Izraela
06.06.2025 00:11

Komentarzy: 0
Szwedzka aktywistka Greta Thunberg, porzuciła niby walkę z "katastrofą klimatyczną". Lewicowa działaczka zajmuje się teraz wspieraniem Palestyny, do której właśnie próbuje dopłynąć. Czy uda jej się pomóc w Strefie Gazy? Jak zareaguje Izrael? I dlaczego już nie słyszymy o jej klimatycznych protestach?
Czytaj więcej
"Znów od nas najwięcej zależy". Marek Jakubiak wsparł Karola Nawrockiego
30.05.2025 20:57
Przewodnik wyborczy "TS" - Marek Jakubiak
14.05.2025 11:46
Na debatę do Końskich jedzie również Marek Jakubiak
11.04.2025 17:38

Komentarzy: 0
Telewizje Republika, wPolsce24 oraz Trwam wspólnie zrealizują otwartą debatę prezydencką na rynku w Końskich. Szymon Hołownia zapowiedział przyjazd do świętokrzyskiego miasta. Do Końskich wybiera się także Magdalena Biejat. Teraz głos zabrał kolejny kandydat - Marek Jakubiak.
Czytaj więcej
Marek Jakubiak: Musimy wyrwać Polskę z rąk Donalda Tuska
08.04.2025 23:55

Komentarzy: 0
– Musimy wyrwać Polskę z rąk Donalda Tuska – powiedział w rozmowie w Telewizjią Republika kandydat na prezydenta Marek Jakubiak. Zaznaczył także, że w nadchodzących wyborach prezydenckich "kandydat drugiej strony może liczyć na całą prawicę".
Czytaj więcej

