Papież Franciszek: Jednym z głównych przejawów zła we współczesnym świecie jest ideologia gender
- Ideologia ta chce zniszczyć u korzeni stwórczy zamysł Boga dla każdego z nas, sprawić, aby wszystko było jednolite, neutralne. Jest to atak na różnorodność, na kreatywność Boga, na mężczyznę i kobietę (...) chodzi tu o ideologię, która nie liczy się z rzeczywistością, z prawdziwą różnorodnością osób, z niepowtarzalnym i wyjątkowym charakterem każdego z nas. To nie usunięcie różnic sprawi, że staniemy się sobie bliżsi, lecz przyjęcie innego w jego odmienności, odkrycie bogactwa, jakim jest jego odmienność
- mówi w wywiadzie Papież
W Jego to chrześcijaństwo zawsze dawało pierwszeństwo nie ideom, a faktom. Z kolei gender chce się narzucić rzeczywistości w sposób podstępny. Usiłuje podkopać fundamenty ludzkości i staje się dyktatem kulturowym, który jest narzucany przez niektóre państwa jako jedyna droga.
Papież jednocześnie odżegnał się od dyskryminacji osób o orientacji homoseksualnej.
Źródło: VaticanNews.va

![Fatalne wieści dla Tuska. Tak Polacy ocenili pomysł premiera ws. odszkodowań dla ofiar wojny [SONDAŻ]](https://www.tysol.pl/imgcache/360x250/c/uploads/news/150552/176483145125a3b7acf2d9c012e93e54.jpg)


