Zmarła wybitna polska lekkoatletka Irena Szewińska. Prezydent: Na zawsze pozostanie w naszej pamięci
30.06.2018 02:18

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Janusz Szewiński, mąż lekkoatletki poinformował o jej śmierci. Irena Szewińska była wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, a w 2016 roku otrzymała z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy Order Orła Białego
Irena Kirszenstein-Szewińska była siedmiokrotną medalistką Igrzysk Olimpijskich, dziesięciokrotną medalistką Mistrzostw Europy oraz dwudziestoczterokrotną medalistką Mistrozstw Polskie w biegu na 100, 200 i 400 metrów, sztafecie 4x400 metrów i w skoku w dal.
- napisał Prezydent Andrzej Duda
cyk
- Odeszła Pani Irena Szewińska - Pierwsza Dama polskiego sportu i Dama Orderu Orła Białego. Zdobywczyni 7 medali olimpijskich, wielokrotna rekordzistka świata. Wielka strata i wielki żal. Szanowna Pani Ireno, dziękujemy! Na zawsze pozostanie Pani w naszej wdzięcznej pamięci!
- napisał Prezydent Andrzej Duda
cyk
Odeszła Pani Irena Szewińska - Pierwsza Dama polskiego sportu i Dama Orderu Orła Białego. Zdobywczyni 7 medali olimpijskich, wielokrotna rekordzistka świata. Wielka strata i wielki żal. Szanowna Pani Ireno, dziękujemy! Na zawsze pozostanie Pani w naszej wdzięcznej pamięci!
— Andrzej Duda (@AndrzejDuda) 29 czerwca 2018

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 30.06.2018 02:18
Prof. Zapałowski: Zamówienia w Łuczniku są sztucznie zamrożone
20.04.2026 17:07

Komentarzy: 0
„Zamówienie było założone na tą broń, i to nie chodzi o MSWiA tylko, ale przede wszystkim o wojsko, i to jest sztucznie wstrzymywane, żeby pokazać, że prezydent zablokował SAFE, dlatego polskie firmy będą upadać” - mówi portalowi Tysol.pl prof. Andrzej Zapałowski, poseł z ramienia Konfederacji.
Czytaj więcej
Brutalne zabójstwo Mai z Mławy. Wstrząsające wyznanie ojca
20.04.2026 16:41
Nie żyje legendarny aktor
20.04.2026 15:56
Prawo do 800 plus odnawiane automatycznie, bez wniosku? Jest projekt MRPiPS
20.04.2026 15:17

Komentarzy: 0
Prawo do 800 plus na nowy okres świadczeniowy będzie ustalane automatycznie, bez konieczności corocznego składania wniosku – zakłada projekt ministerstwa rodziny, który w poniedziałek został skierowany do konsultacji publicznych. Zmiany mają wejść w życie od następnego roku.
Czytaj więcej
Najwyższy dowódca NATO ostrzegł kraje Sojuszu. „Musimy być przygotowani”
20.04.2026 14:59

Komentarzy: 0
Czołowy dowódca NATO nalegał, aby kraje sojusznicze ponownie przemyślały, w jaki sposób zapewniają swoją obronę. Cytowany przez portal France24 Pierre Vandier powiedział na forum bezpieczeństwa i obrony w Paryżu, że wiele krajów nie zrozumiało jeszcze w pełni skali wyzwania, szczególnie jeśli chodzi o zwiększenie produkcji broni, dodając, że nie chodzi tu o pieniądze, ale o szybkość.
Czytaj więcej

