Związkowcy wszczęli spór zbiorowy w MPK Wrocław

Związkowcy działający w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym Wrocław o podwyżki wynagrodzeń zabiegają od 6 października ubiegłego roku. Jak donosiły lokalne media, chodziło o kwotę 1800 złotych brutto dla każdego pracownika. W ocenie Zarządu spółki jest to żądanie nierealne do zrealizowania. Związkowcy motywują swoje żądania rosnącą frustracją pracowników wynikającą z pogarszającej się sytuacji materialnej ich i ich rodzin.
W wydanym wczoraj, 3 stycznia, komunikacie liderzy trzech związków zawodowych działających w spółce, w tym Marek Marcinkowski z MOZ NSZZ "Solidarność" przy MPK Spółka z o.o. Wrocław, przekazali, że w związku z niespełnieniem żądania podwyżek wynagrodzeń oraz łamaniem przepisów prawa i wolności związkowej wszczynają spór zbiorowy.
Kolejne spotkanie z Zarządem ma odbyć się 5 stycznia.
Komentarze
"Bez Czerwca 1976 nie byłoby Solidarności". W Płocku odbyły się uroczystości 50. rocznicy wydarzeń Czerwca 1976 roku

Zrobili to! Górnicy z ZG Sobieski wnieśli flagę Solidarności na Mont Blanc

"Takie akcje umacniają wiarę w ruch związkowy". W szczecińskim Agryfie podpisano porozumienie

Solidarność wystąpiła z wnioskiem o powołanie Zespołu ds. Bezpieczeństwa Żywnościowego przy Prezydencie RP

Polski gen wolności. Debata w historycznej Sali BHP nt. protestu w Radomiu w 1976 roku
