XXXI Krajowy Zjazd Delegatów w obiektywie [FOTO]
W dniach 19–20 października w Spale odbywa się XXXI Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” pod hasłem „Ty nas obudziłeś, my Cię obronimy”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które podczas Zjazdu wykonał nasz fotograf Marcin Żegliński.
Msza Święta inaugurująca XXXI KZD












Część oficjalna i obrady XXXI KZD w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale































































Uroczystość nadania odznaczeń państwowych przez prezydenta RP
Prezydent RP Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe zasłużonym członkom NSZZ "Solidarność". Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczeni zostali: Marian Krzaklewski i Janusz Śniadek. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymali: Bogdan Biś, Bogdan Kubiak, Tadeusz Majchrowicz, Henryk Nakonieczny i Ewa Zydorek.










kor.
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 20.10.2023 13:25
Źródło: tysol.pl
Komentarze
„Nie da się Śląska oddzielić od wiary”. Piotr Duda wziął udział w Pielgrzymce Mężczyzn do Piekar Śląskich
31.05.2026 17:10

Komentarzy: 0
– Węgiel wciąż jest nam potrzebny, a tam, gdzie są jeszcze optymalne warunki jego wydobycia, trzeba to wydobycie wspierać i ułatwiać, a nie przeszkadzać mu i zamykać kopalnie. To węgiel wciąż jest podstawą naszej energetyki, daje nam gwarancję stabilności i niezależności – mówił dziś abp Andrzej Przybylski podczas Pielgrzymki Stanowej Mężczyzn i Młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Wziął w niej udział Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.
Czytaj więcej
Przed nami 27. Spartakiada Sportowa Przemysłu Spożywczego NSZZ "Solidarność"
29.05.2026 20:57
„Doszło do skandalu!” Solidarność Airbus Poland o wypowiedzeniu PUZP w przemyśle obronnym i lotnictwie
29.05.2026 11:46

Komentarzy: 0
Przedstawiciele NSZZ „Solidarność” w Airbus Poland stanowczo sprzeciwiają się wypowiedzeniu Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Przedsiębiorstw Przemysłu Obronnego i Lotnictwa. „Doszło do skandalu, wobec którego nie możemy przejść obojętnie” – piszą.
Czytaj więcej
Pan autorytet patrzy na robotnika. Andrzej Wajda a Solidarność
29.05.2026 09:56

Komentarzy: 1
Andrzej Wajda mówił o sobie, że maluje historię Polski jak Jan Matejko, ale był kimś więcej niż tylko twórcą filmowym. Sam uznał się za narodowe sumienie i grał tę rolę konsekwentnie do końca.
Czytaj więcej
Ile wyniesie płaca minimalna w 2027 roku? Związki zawodowe przedstawiły swoją propozycję
28.05.2026 13:30

