XVI Mundial Piłkarski o Puchar Świdnickiego Lipca

16. edycja Wakacyjnego Mundialu
Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych na bocznym boisku przy ul. Sportowej w Świdniku. Do rywalizacji przystąpiło dziewięć zespołów.
Turniej otworzył przewodniczący Solidarności w PZL-Świdnik Andrzej Kuchta, a medale wręczali: jego zastępca Tomasz Kasperski, burmistrz Marcin Dmowski oraz dyrektor sportowy Avii Adrian Paluchowski.
Liderzy z kompletem punktów
W pierwszej kategorii zagrali uczniowie z rocznika 2012 i młodsi. Najlepsza w tej grupie okazała się drużyna z Arabii Saudyjskiej. Po rozgrywkach wśród starszych kolegów z roczników 2014 i młodszych liderem okazała się drużyna z Holandii. Reprezentanci Arabii pokonali trzy zespoły, a Holendrzy aż pięć - obie drużyny zdobyły komplet punktów.
- Cieszymy się, że nasze zmagania na stałe wpisały się w sportowy kalendarz miasta - powiedział koordynator imprezy Grzegorz Martyniuk, cytowany przez portal swidnik.pl.
- To bardzo dobra lekcja historii, połączona ze sportem. Na plus jest także frekwencja. Widać, że młodzi ludzie chętnie rywalizują i potrzebują tego typu inicjatyw - stwierdził.
- Komunikat dla mieszkańców woj. świętokrzyskiego
- PGNiG wydało pilny komunikat dla klientów
- Ekspert: Kilka dni temu TSUE wydał wyrok, o którym od Adama Bodnara się nie dowiecie
- Komunikat dla mieszkańców Górnego Śląska
- Elon Musk ogłosił powstanie nowej partii
- IMGW wydał komunikat. Oto co nas czeka
- Były prominentny polityk Platformy wyśmiał Tuska na platformie X
Piotr Duda spotkał się z Marszałkiem Sejmu Włodzimierzem Czarzastym

"Nie bądźmy bierni". Solidarność organizuje manifestację pod Łódzkim Urzędem Wojewódzkim

Głodówka w Solino. Jeden z pracowników trafił do szpitala

Dariusz Brzęczek: W województwie opolskim tylko przemysł gwarantuje bezrobocie na niższym poziomie

Trudna sytuacja w Zakładach Chemicznych “Police”. Związkowcy podnoszą alarm
