Wrocław. Solidarność wynegocjowała podwyżki dla nauczycieli

W gabinecie Prezydenta Wrocławia doszło dziś 4 grudnia do podpisania porozumienia ws. podwyżki dodatku dla nauczycieli wychowawców do 500 zł.
Dotychczas dodatek za wychowawstwo wynosił 300 zł.
Wielomiesięczne negocjacje
Podwyżka ma nastąpić od stycznia 2025 roku.
To porozumienie zostało wypracowane podczas wielomiesięcznych negocjacji zespołu Solidarności oświatowej pod przewodnictwem Danuty Utraty wspieranego przez Region NSZZ “Solidarnośc" Dolny Śląsk.
List intencyjny
Porozumienie zostało podpisane przez Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, skarbnika Miasta Marcina Urbana, wiceprzewodniczego Regionu Dolny Śląsk NSZZ “Solidarnośc" Grzegorza Makula, przewodnczącą MSOiW NSZZ “Solidarność" Danutę Utratę oraz prezes ZNP Mirosławę Chodubską.
W podpisanym Liście intencyjnym Prezydent Wrocławia zobowiązał się niezwłocznie przygotować stosowny projekt uchwały Rady Miasta celem procedownia przez RM.
CZYTAJ TAKŻE:
- Waldemar Sopata ("S" ZG Sobieski): Węgiel to nasza suwerenność energetyczna
- Zbigniew Kuźmiuk: Dwa silniki wzrostu gospodarczego - eksport i inwestycje - stoją
- Walczył o praworządność w Polsce. Komisarz Reynders podejrzany o pranie brudnych pieniędzy
- Niepokojące doniesienia z granicy: Straż Graniczna wydała komunikat
jw,
oprac. Barbara Michałowska
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 04.12.2024 14:57
Źródło: NSZZ "S" Region Dolny Śląsk
Komentarze
Odszedł Marek Smyk. Przewodniczący Budziak: Był jedną z ikon naszego regionu
22.06.2026 09:37
Solidarność pamięta. W Płocku obchodzono 50. rocznicę Czerwca ’76
22.06.2026 08:59
„Nowa ustawa otwiera okno możliwości”. Muzealna Solidarność o potrzebie ponadzakładowego układu zbiorowego pracy
20.06.2026 23:52

Komentarzy: 0
W kulturze przez wiele lat przyzwyczailiśmy się do myślenia, że niskie płace czy braki kadrowe są czymś naturalnym. Tymczasem nie są. To efekt konkretnych decyzji i priorytetów, a skoro zostały stworzone przez ludzi, mogą również zostać zmienione - mówią przedstawiciele Krajowej Sekcji Muzeów i Instytucji Ochrony Zabytków NSZZ „Solidarność”.
Czytaj więcej
Szczecin. Zaostrza się spór w Agryfie
20.06.2026 21:49
W Wieruszowie już po raz dziesiąty odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych
20.06.2026 17:42

Komentarzy: 0
Jubileuszowa, dziesiąta edycja Mistrzostw Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych odbyła się dziś w Wieruszowie. Zorganizował ją Krajowy Sekretariat Transportowców NSZZ "Solidarność". "Tygodnik Solidarność" objął patronatem medialnym to wydarzenie.
Czytaj więcej


