Walne Zebranie Delegatów Regionu Jeleniogórskiego NSZZ "S": Razem możemy więcej!

- 15 maja odbyło się Walne Zebranie Delegatów Regionu Jeleniogórskiego NSZZ "Solidarność".
- Gościem spotkania był Maciej Kłosiński, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "S".
Wokół problemów Regionu
To był ważny moment podsumowań, rozmów i podejmowania decyzji dotyczących przyszłości Związku, szczególnie w wymiarze regionalnym. Delegaci i zaproszeni goście, wśród których oprócz przewodniczącego Kłosińskiego znaleźli się także m.in. Szefowie zaprzyjaźnionych Regionów, podkreślali potrzebę zjednoczenia się w obliczu skutków europejskiej polityki klimatycznej.

Rozmawiano o problemach, jakie dotykają pracowników w Regionie Jeleniogórskim. Z kolei przewodniczący Maciej Kłosiński zrelacjonował działania podejmowane w ostatnim czasie przez Komisję Krajową. Z kolei przewodniczący Zarządu Regionu Jeleniogórskiego NSZZ "S" Franciszek Kopeć omówił działania Związku na szczeblu regionalnym.

Przygotowania do protestu
Ważnym tematem spotkania był nadchodzący protest Solidarności.
"W obliczu aktualnych wyzwań nie możemy pozostawać bierni – potrzebna jest jedność i zdecydowane działanie!"
– podkreślili po spotkaniu przedstawiciele Zarządu Regionu.

Rozmawiano o postulatach Solidarności, konieczności wsparcia inicjatywy referendalnej prezydenta Karola Nawrockiego, a także o kwestiach organizacyjnych dotyczących wyjazdu do Warszawy.
Obrady poprzedziła msza św., w której wzięli udział delegaci.


Komentarze
Przed nami 37. edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków

Komisja Krajowa NSZZ „S” apeluje do pracodawców, by wycofali się z wypowiedzenia PUZP dla pracowników przemysłu obronnego i lotniczego

Przewodnicząca Forum Związków Zawodowych składa kondolencje po śmierci śp. Henryka Nakoniecznego

Za nami XXIII Forum Prawników Związkowych NSZZ „Solidarność”


