W hołdzie Armii Krajowej, NSZ i Solidarności

W poniedziałek, 10 grudnia, w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy, upamiętniającej niepodległościową działalność Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych i Solidarności.
Inicjatorem ufundowania tej tablicy było bielskie Stowarzyszenie pamięci Armii Krajowej, a uroczystość jej odsłonięcia wpisana została w lokalny program obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W uroczystości - obok związków kombatanckich, reprezentacji samorządów lokalnych i szkół - wzięli też udział przedstawiciele podbeskidzkiej Solidarności: delegacja Zarządu Regionu Podbeskidzie oraz związkowcy z komisji Solidarności czechowickiej spółki Lotos Terminale ze swym sztandarem.
- Armia Krajowa, Narodowe Siły Zbrojne i Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Solidarność - trzy organizacje, które miały te same korzenie, te same ideały i dążyły do tego samego celu: niepodległości naszej ojczyzny - napisał do uczestników uroczystości prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek.
Źródło: www.solidarnosc.org.pl/bbial

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Tagi
Data publikacji: 11.12.2018 17:04
Komentarze
Uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej śp. Hannie Fidut
27.09.2022 10:51

Komentarzy: 0
W poniedziałek 26 września w wydarzeniu odsłonięcia tablicy poświęconej śp. Hannie Fidut w Przychodni na ul. Dobrzyńskiej uczestniczyli tłumnie związkowcy nie tylko ze służby zdrowia z szefową Sekretariatu Krajowego Marią Ochman i Regionalnego Ewą Jakimowicz, ale także przewodniczący Zarządu Regionu Dolny Śląsk Kazimierz Kimso i wielu członków ZR.
Czytaj więcej
W Bazylice św. Brygidy w Gdańsku odsłonięto i poświęcono tablicę Marszałka Józefa Piłsudskiego
03.05.2022 13:38
[video] Semka o tablicy dla Mazowieckiego: PO o tym nie pomyślało? Może dlatego, że Stocznię wyburzono
01.09.2018 16:31
"Solidarność przybyła, aby Ci podziękować". Pożegnano Henryka Nakoniecznego
22.06.2026 14:08
Sejm przegłosował ustawę antymobbingową
22.06.2026 10:35


