W Chocimiu stanęła kapliczka Matki Bożej z Medjugorie

Odsłonięcie kapliczki
Podczas uroczystości, które odbywały się 3 lutego, gwardian klasztoru franciszkanów w Prudniku-Lesie o. Dawid Zmuda dokonał poświęcenia kapliczki w obecności pracowników stadniny, a także: burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka, starosty prudnickiego Radosława Roszkowskiego, prezesa Stadniny Koni Prudnik Józefa Stępkowskiego i przewodniczącego Zarządu Regionu Śląska Opolskiego NSZZ "Solidarność" Dariusza Brzęczka, któremu towarzyszyły związkowe poczty sztandarowe z Prudnika, Głuchołazu i Opola.
- Związek zawodowy Solidarność powstał po protestach robotniczych porozumieniem z 31 sierpnia 1980 r. Treści, które wiele lat temu zostały wpisane do statutu, to wartości chrześcijańskie i społeczna nauka Kościoła, która miała przyświecać naszej działalności. Ten statut, ta preambuła, dziś zapisują się bardzo mocno w tą uroczystość, którą dzisiaj przeżywamy - mówił w czasie uroczystości przewodniczący Brzęczek.
Figurę Matki Bożej zakupił w Medjugorie Antoni Zadrożny, prokurent prudnickiej Stadniny Koni, w której niemal 100 procent pracowników należy do NSZZ "Solidarność".
Po uroczystościach, uczestnicy wydarzenia udali się na wspólny poczęstunek przy ognisku.
ZOBACZ TAKŻE: "Papierowa amunicja". W Bielsku-Białej można obejrzeć solidarnościową bibułę

Komentarze
Przed nami 37. edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków

Komisja Krajowa NSZZ „S” apeluje do pracodawców, by wycofali się z wypowiedzenia PUZP dla pracowników przemysłu obronnego i lotniczego

Przewodnicząca Forum Związków Zawodowych składa kondolencje po śmierci śp. Henryka Nakoniecznego

Za nami XXIII Forum Prawników Związkowych NSZZ „Solidarność”

