Szukaj
Konto

Spotkanie opłatkowe Komisji Krajowej. Wolność trzeba dobrze zagospodarować

12.12.2017 14:21
Spotkanie opłatkowe Komisji Krajowej. Wolność trzeba dobrze zagospodarować
Źródło: Fot. Marek Lewandowski
Komentarzy: 0
- Ludzie Solidarności, szczególnie tu w Gdańsku, tę solidarnościową ideę społeczną, zdefiniowaną przez św. Jana Pawła II wprowadzili w życie. Ona wyprowadziła nas z niewoli do wolności. Dzisiaj zmagamy się, aby tę wolność dobrze zagospodarować – powiedział podczas spotkania opłatkowego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” bp Wiesław Szlachetka.
Od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców rozpoczął się drugi, uroczysty dzień obrad Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" w Gdańsku. Po tej uroczystości członkowie KK udali się do historycznej Sali BHP na spotkanie opłatkowe.

- To był dobry, choć trudny rok - powiedział z kolei Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność".


Prosił, aby nie zapominać o tych, którym jest gorzej, a także o tych, którzy w zeszłym roku łamali się z nami opłatkiem, a dzisiaj ich nie ma.
Szef Związku Piotr Duda przypomniał, że w zeszłym roku w grudniu cieszyliśmy się z przywrócenia wieku emerytalnego, a teraz cieszymy się z ograniczenia handlu w niedzielę.

- To wielki sukces "Solidarności" - powiedział.


W tym kontekście podziękował wszystkim, którzy wspierali "Solidarność" w tej walce. Patrząc na ks. Biskupa podziękował też Kościołowi.

- Szczególnie dziękuję Kościołowi, który w walce o wolne niedziele jednoznacznie nas wspierał.


Jak dodał "Solidarność" jest konsekwentna i jednoznaczna.

- Dlatego jak głosi nasze hasło - "I tak… wygramy".


ml
Komentarzy: 0
Data publikacji: 12.12.2017 14:21