Solidarność w PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Opolu przed Świętem Kolejarza

Modlitwa, kwiaty przed pomnikiem patronki – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, życzenia bezpiecznej i spokojnej pracy – związkowcy z PKP PLK S.A. Zakładu Linii Kolejowych na czele z przewodniczącym Marianem Baczyńskim w Opolu rozpoczęli obchody swojego święta.
Kolejarze zebrali się dzisiaj wokół pomnika Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, by wraz z ks. Bartoszem Radeckim pomodlić się, aby ich patronka czuwała nad Nimi podczas wykonywanej pracy, a także w życiu prywatnym. Nie zapomniano też o podróżujących kolejami. Tradycyjnie złożyli pod pomnikiem swojej patronki kwiaty.
Przed Świętem Kolejarza
W uroczystościach uczestniczył zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ “Solidarność" Śląska Opolskiego Grzegorz Adamczyk. Obchody odbyły się z wyprzedzeniem - Święto Kolejarza obchodzone jest 25 listopada (od 1981 r.), w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy.
Czytaj także: Małopolska "S" ku czci legionistów poległych pod Krzywopłotami




Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 24.11.2023 10:48
Źródło: NSZZ "S" Region Śląsk Opolski
Komentarze
Polski gen wolności. Debata w historycznej Sali BHP nt. protestu w Radomiu w 1976 roku
23.06.2026 21:10

Komentarzy: 0
W przeddzień 50. rocznicy protestów robotniczych w Radomiu, Ursusie i Płocku, w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbyła się debata poświęcona przyczynom i skutkom tamtego antykomunistycznego zrywu. W dyskusji wzięli udział historycy z Instytutu Pamięci Narodowej dr Piotr Abryszeński oraz prof. Mirosław Szumiło. Gościem specjalnym był Jan Rejczak, uczestnik wydarzeń w czerwcu 1976 roku. Moderatorem dyskusji był dr Adam Chmielecki, dyrektor operacyjny Fundacji Promocji Solidarności.
Czytaj więcej
Pracownicy IOW Service wybrali Solidarność
23.06.2026 11:40
"To wielki moment". Podpisano list intencyjny ws. utworzenia Wielkopolskich Zakładów Pancernych Hipolita Cegielskiego
23.06.2026 10:39

Komentarzy: 0
W poniedziałek w Poznaniu podpisano list intencyjny ws. utworzenia Wielkopolskich Zakładów Pancernych Hipolita Cegielskiego. Pod koniec 2027 r. ma powstać nowy podmiot z połączenia poznańskich Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych oraz zakładów Hipolita Cegielskiego.
Czytaj więcej
"Solidarność przybyła, aby Ci podziękować". Pożegnano Henryka Nakoniecznego
22.06.2026 14:08
Odszedł Marek Smyk. Przewodniczący Budziak: Był jedną z ikon naszego regionu
22.06.2026 09:37


