Solidarność w oczach młodzieży. IV edycja konkursu rozstrzygnięta

Solidarność w oczach młodzieży
Do czwartej edycji konkursu "Solidarność w oczach młodzieży" przystąpiło 30 uczniów. Laureatów wyłoniła komisja konkursowa w składzie: wiceprzewodniczący podbeskidzkiej "S" Andrzej Kołodziejski, przewodniczący regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania Justyna Kurasiewicz oraz jej zastępca Błażej Dobrogoszcz, plastyk Aleksandra Dobrogoszcz, radna Bielska-Białej Karolina Lewkowicz, pracownik IPN Artur Kasprzykowski oraz przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "S" przy Zarządzie Regionu Podbeskidzie, a zarazem pomysłodawca i główny organizator konkursu Michał Przybył.
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła w tym roku Magdalena Malcharek. Drugie miejsce przypadło Paulinie Podżorskiej, a podium dopełnił Milan Pniok. Wszyscy uczniowie uczęszczają do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Fałata w Bielsku-Białej.
Plebiscyt internetowy
Nagrodę przyznano również w internetowym konkursie, gdzie głosy oddawali użytkownicy Facebooka. Najlepsza praca przedstawiająca pierwszego przewodniczącego Solidarności Lecha Wałęsę, protesty społeczne i mapę Polski z napisem 45-lecie Solidarności zdobyła najwięcej, bo aż 536 polubień.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 25 czerwca.
Komentarze
W Wieruszowie już po raz dziesiąty odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych

Przed nami 37. edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków

Komisja Krajowa NSZZ „S” apeluje do pracodawców, by wycofali się z wypowiedzenia PUZP dla pracowników przemysłu obronnego i lotniczego

Przewodnicząca Forum Związków Zawodowych składa kondolencje po śmierci śp. Henryka Nakoniecznego

Za nami XXIII Forum Prawników Związkowych NSZZ „Solidarność”
