Solidarność oddała hołd Żołnierzom Wyklętym

1 marca po raz czternaty obchodzony będzie w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych
Święto upamiętnia żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, którzy po II wojnie światowej stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Inicjatorem ustanowienia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych był śp. Prezydent Lech Kaczyński. Od tego czasu delegacja Solidarności każdego roku dba o pamięć Wyklętych spoczywających na gdańskim cmentarzu, składając na ich grobach kwiaty i zapalając znicze. Związkowcy licznie uczestniczą także w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbywają się w wielu miejscach na terenie całego kraju.
"Dzięki nim tu jesteśmy"
- Solidarność pamięta o Żołnierzach Wyklętych i corocznie oddaje im hołd. Ci często przemilczani, niezauważeni bohaterowie odegrali ogromną rolę w naszym marszu po pełną niepodległość. Musimy pamiętać o tych, których niezłomność, bezgraniczny patriotyzm, który był ważniejszy niż ich własne życie, bo to dzięki nim dziś tu jesteśmy. - powiedział Grzegorz Adamowicz.
ZOBACZ TAKŻE: "Poczta polska, nie niemiecka". Protest NSZZ "Solidarność" w obronie Poczty Polskiej
Komentarze
Za nami XXIII Forum Prawników Związkowych NSZZ „Solidarność”

„U Jędrusia” zawiązała się Solidarność
Rozpoczęły się obrady Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Uczczono minutą ciszy pamięć Śp. Henryka Nakoniecznego

Związkowcy z Solidarności wyruszają do Włoch. Chcą zdobyć Mont Blanc

„Są miejsca, z których nie wraca się takim samym”. II pielgrzymka nauczycieli do obozu Ravensbrück

