Ruszyło Forum Młodych NSZZ “Solidarność”. Piotr Duda: Jestem silny waszą siłą

- Rozpoczęła się czwarta edycja Forum Młodych NSZZ “Solidarność”.
- Z młodymi związkowcami spotkali się dzisiaj członkowie Prezydium Komisji Krajowej.
- - Dziękuję za tegoroczne hasło "Szkoła Protestu", bo to oręż związku zawodowego w momencie, kiedy nie potrafimy już w normalnym dialogu społecznym, niczego dla pracowników i członków Związku wynegocjować, bo druga strona zamyka przed nami drzwi. To jest ostateczne narzędzie i tzw. twardy dialog, ale niejednokrotnie trzeba z niego korzystać - mówił do młodych działaczy przewodniczący Piotr Duda.
Szkoła Protestu
Tegoroczne Forum Młodych NSZZ "Solidarność" odbywa się w Spale i potrwa przez dwa dni od 16 do 17 kwietnia. W tym czasie młodzi związkowcy w ramach warsztatów pod nazwą "Szkoła Protestu" będą mieli za zadanie przygotować projekt manifestacji. Dziś wieczorem młodzi związkowcy wezmą też udział w strategicznej grze terenowej.
Nasze pokolenie jeszcze nie było zmuszone do akcji protestacyjnych, takich, jakie pamiętamy z czasów powstania Solidarności. Żyjemy jednak w takich czasach, że prędzej czy później może będziemy do tego zmuszeni. Dlatego chcemy wyjść naprzeciw tym potrzebom i mam nadzieję, że Szkoła Protestu przygotuje was do prowadzenia tego typu akcji
- powiedziała Alicja Skowron, przewodnicząca Krajowej Sekcji Młodych NSZZ “Solidarność” witając uczestników Forum Młodych.
"Jestem silny waszą siłą"
Na inauguracji Forum obecni byli także członkowie Prezydium Komisji Krajowej, którzy wcześniej uczestniczyli w posiedzeniu Sztabu Akcji Protestacyjnej NSZZ “Solidarność”.
Dziękuję za tegoroczne hasło "Szkoła Protestu", bo to oręż związku zawodowego w momencie, kiedy nie potrafimy już w normalnym dialogu społecznym, niczego dla pracowników i członków Związku wynegocjować, bo druga strona zamyka przed nami drzwi. To jest ostateczne narzędzie i tzw. twardy dialog, ale niejednokrotnie trzeba z niego korzystać
- mówił do młodych działaczy przewodniczący Piotr Duda.
Szef Solidarności ocenił, że od niemal dwóch lat dialog społeczny w naszym kraju kompletnie nie funkcjonuje, a przykładem tego jest “prawie, że szczątkowa” obecność ministrów konstytucyjnych na forum Rady Dialogu Społecznego.
Cieszę się, że podejmujecie tego rodzaju wyzwania, że się spotykacie, że jesteście naszą solidarnością w Solidarności. Ja jestem silny waszą siłą. Drzwi się otwierają, nie dlatego, że nazywam się Piotr Duda, ale dlatego, że jestem szefem najsilniejszego związku zawodowego w Polsce. Jeżeli druga strona, czyli władza, będzie to w taki sposób odbierała, to te drzwi będą przed nami otwarte i będziemy mogli o wiele szybciej wiele problemów rozwiązać dla dobra pracowników
- podkreślił przewodniczący Komisji Krajowej.

Kongres Pracy w Gdańsku. Plan debat i lista panelistów

44 lata temu uruchomiono podziemne Radio Solidarność
"Niech nie będzie nam obojętne, jaka jest Polska". Ulicami Nowego Sącza przeszedł zorganizowany przez "S" marsz
W Nowym Sączu ruszył marsz "Razem dla Polski i Polaków"

"Dość tego!". Górnicy z ZG Sobieski, ZG Janina i ZG Brzeszcze powołali sztaby protestacyjne








