Region Dolny Śląsk: Wybory w Whirpool Polska
20.03.2018 12:32

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Podczas wyborów w największej na Dolnym Śląsku organizacji związkowej NSZZ “Solidarność”; Whirpool Polska Sp. z o.o., WZD pożegnało odchodzącą na emeryturę Małgorzatę Calinską-Mayer.
Będąca przez 29 lat przewodnicząca dawnego Polaru, w dalszym ciągu będzie służyć swoim doświadczeniem, ponieważ weszła w skład Zarządu KZ. Ustępującej szefowej, liczącej ponad 1400 członków organizacji, dziękowali współpracownicy oraz goście na czele z Bogdanem Bisiem - wiceprzewodniczącym KK oraz Kazimierzem Kimso - szefem Regionu. Gościem WZD był redaktor naczelny Tygodnika Solidarność Michał Ossowski.
Nowym przewodniczącym NSZZ “Solidarność" w Whirpool został Krzysztof Domagała.
Janusz Wolniak

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 20.03.2018 12:32
Okrągły stół ws. poznańskiego WSK i zakładów Cegielskiego. Wielkopolska "S": Oczekujemy odpowiedzialnych decyzji
10.04.2026 17:20

Komentarzy: 0
Przedstawiciele związków zawodowych działających w H. Cegielski-Poznań SA oraz Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Poznaniu, przedstawiciele zarządów tych firm, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej i lokalni politycy spotkali się dziś w Sali Herbowej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Rozmawiano o przyszłości obu zakładów.
Czytaj więcej
Pracownicy ZUS walczą o podwyżki
10.04.2026 15:52
Solidarność w Bridgestone Poznań apeluje o pomoc dla Sekretarza KZ, który uległ ciężkiemu wypadkowi
10.04.2026 10:41

Komentarzy: 0
"17 lutego życie Pawła i jego bliskich zmieniło się w jednej chwili. Paweł – nasz Kolega, Sekretarz Komisji Zakładowej, mąż, przyjaciel – uległ ciężkiemu wypadkowi. Dziś leży nieprzytomny, a jego rodzina każdego dnia toczy dramatyczną walkę o nadzieję" - przekazali przedstawiciele Solidarności w Bridgestone Poznań i zaapelowali o pomoc dla Pawła i jego rodziny.
Czytaj więcej
Napięta sytuacja w Swiss Krono. Rozkręca się akcja poparcia dla działań „S”
10.04.2026 08:50
Solidarność Pracowników Poczty Polskiej przeciwna przekazaniu segmentu KEP zewnętrznej firmie
09.04.2026 18:31

Komentarzy: 0
Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Poczty Polskiej alarmuje o działaniach podejmowanych przez Zarząd Poczty Polskiej S.A., które zdaniem związkowców zmierzają do przekazania obsługi przesyłek paczkowych, a docelowo całego segmentu KEP (Kurier, Ekspres, Paczka) zewnętrznej firmie. Solidarność zdecydowanie sprzeciwia się takim planom.
Czytaj więcej

