Protest pracowników gospodarki wodnej

Flagi, gwizdy, syreny, transparenty, okrzyki "Szyszka, Szyszka, gdzie podwyżka" - kilkuset pracowników z regionalnych zarządów gospodarki z całej Polski zjechało do Wrocławia nad Odrę na bulwar Marii i Lecha Kaczyńskich, aby wyrazić swoje oburzenie brakiem realizacji porozumienia zawartego 5 maja 2016 roku. Od stycznia tego roku rząd obiecał podniesienie wynagrodzenia o 850 zł dla każdego pracownika regionalnych zarządów.
Były flagi, gwizdy, syreny, transparenty. Skandowano "Szyszka, Szyszka, gdzie podwyżka". Przemawiali przedstawiciele wszystkich regionalnych zarządów. Mocne słowa padały z ust przedstawicieli Wodnej Solidarności; Jana Śniadka, Andrzeja Wrzeszczyńskiego, Marcina Jacewicza i Romana Pęcherzewskiego. Wszyscy byli zgodni. Nie odpuścimy! W przypadku fiaska rozmów padały zapowiedzi eskalacji protestów z blokadą śluz włącznie.
Obecna na manifestacji Maria Zapart - wiceprzewodnicząca dolnośląskiej "Solidarności" zaapelowała do rządu, żeby nie tylko zapowiadał dobre zmiany, ale żeby je również realizował i wywiązywał się z podpisanych porozumień. Wyraziła nadzieję, że władza się zreflektuje oraz zapewniła o poparciu naszego Regionu. Obiecała również, że nasz przedstawiciel w Radzie Dialogu Społecznego podniesie tę sprawę na forum Rady.
Podczas pikiety Arkadiusz Kubiaczyk - przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Gospodarki Wodnej NSZZ "Solidarność" przeczytał zebranym i wręczył przedstawicielowi Wojewody Dolnośląskiemu list otwarty do premier Beaty Szydło z apelem o pomoc w realizacji porozumienia.
W liście czytamy: “To trudne dla nas, że po okresie zrywu Solidarności, znów musimy przypomnieć naszemu pracodawcy - Państwu, że zgodnie z prawem konstytucyjnym, pracodawca powinien godziwie wynagradzać swoich pracowników. W poczuciu odpowiedzialności za kraj i godność pracowników oraz los ich rodzin mówimy, że cierpliwość i siły pracowników gospodarki wodnej wyczerpały się."
Pracownicy regionalnego zarządu z Gliwic przywieźli dla przypomnienia tablice z porozumieniem z maja ubiegłego roku i złożyli je na schodach urzędu.
List otwarty do premier Beaty Szydło TUTAJ
solidarnoscrzgw.blogspot.com
Obecna na manifestacji Maria Zapart - wiceprzewodnicząca dolnośląskiej "Solidarności" zaapelowała do rządu, żeby nie tylko zapowiadał dobre zmiany, ale żeby je również realizował i wywiązywał się z podpisanych porozumień. Wyraziła nadzieję, że władza się zreflektuje oraz zapewniła o poparciu naszego Regionu. Obiecała również, że nasz przedstawiciel w Radzie Dialogu Społecznego podniesie tę sprawę na forum Rady.
Podczas pikiety Arkadiusz Kubiaczyk - przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Gospodarki Wodnej NSZZ "Solidarność" przeczytał zebranym i wręczył przedstawicielowi Wojewody Dolnośląskiemu list otwarty do premier Beaty Szydło z apelem o pomoc w realizacji porozumienia.
W liście czytamy: “To trudne dla nas, że po okresie zrywu Solidarności, znów musimy przypomnieć naszemu pracodawcy - Państwu, że zgodnie z prawem konstytucyjnym, pracodawca powinien godziwie wynagradzać swoich pracowników. W poczuciu odpowiedzialności za kraj i godność pracowników oraz los ich rodzin mówimy, że cierpliwość i siły pracowników gospodarki wodnej wyczerpały się."
Pracownicy regionalnego zarządu z Gliwic przywieźli dla przypomnienia tablice z porozumieniem z maja ubiegłego roku i złożyli je na schodach urzędu.
List otwarty do premier Beaty Szydło TUTAJ
solidarnoscrzgw.blogspot.com

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 17.07.2017 14:11
Komentarze
„Jest moc!” Solidarność jedzie do Warszawy
20.05.2026 10:26

Komentarzy: 0
Dziesiątki tysięcy ludzi, w tym przede wszystkim członkowie i sympatycy Solidarności z całego kraju, jadą do Warszawy. W samo południe na placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się wielki protest zorganizowany przez NSZZ „Solidarność” pod hasłem „Razem dla Polski i Polaków”.
Czytaj więcej
Policja nie pozwala na podejście do „Miasteczka Gniewu”. Tysol.pl na miejscu
19.05.2026 14:59
Tak się pilnuje Polski! Nowy numer „Tygodnika Solidarność”
18.05.2026 19:00

Komentarzy: 0
Manifestacja „Razem dla Polski i Polaków”, referendum dotyczące Zielonego Ładu i narastający konflikt społeczny wokół polityki gospodarczej rządu – to główne tematy najnowszego wydania „Tygodnika Solidarność” nr 20/2026. Redakcja koncentruje się na społecznym sprzeciwie wobec polityki klimatycznej UE, braku dialogu z pracownikami oraz rosnących napięciach między władzą a związkami zawodowymi. W numerze nie zabrakło także komentarzy politycznych, analiz społecznych oraz felietonów czołowych publicystów.
Czytaj więcej
Głodówka w Solino trwa już ponad 2 miesiące. Solidarność podała warunki zakończenia protestu
18.05.2026 10:51
Bartłomiej Mickiewicz: Tu chodzi o Polskę, o przyszłość naszego kraju. Widzimy się 20 maja w samo południe na placu Zamkowym w Warszawie
18.05.2026 00:10

Komentarzy: 0
Trzeba o tym mówić otwarcie: 20 maja będziemy demonstrować przeciwko Zielonemu Ładowi i w sprawie referendum oczywiście. Ale przede wszystkim tu chodzi o Polskę – o przyszłość naszego kraju. Dlatego serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w tej manifestacji i do wspólnego marszu z Solidarnością. To naprawdę bardzo ważna sprawa.
Czytaj więcej

