Prezentujemy logo na 45-lecie powstania NSZZ "Solidarność"!

Twórcą loga jest legnicki grafik Paweł Hamelusz.
Kontynuacja solidarnościowej estetyki
Przy tworzeniu loga wzięto pod uwagę kilka aspektów. Z jednej strony ważna była kontynuacja estetyki solidarnościowej, w której powstawały znaki graficzne z okazji poprzednich okrągłych rocznic. Powstałe logo z jednej strony uwypukla więc liczbę 45, z drugiej - nie dominuje nad samym logiem Solidarności, które stanowi znak rozpoznawczy Związku.
45. rocznica Porozumień Sierpniowych
W przyszłym roku minie 45. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ "Solidarność".
Porozumienie Gdańskie podpisano 31 sierpnia 1980 po trwającym dwa tygodnie strajku w Stoczni im. Lenina, który rozpoczął się 14 sierpnia. Porozumienie Gdańskie było jednym z cztery Porozumień Sierpniowych. Wcześniej porozumienie z władzami PRL podpisano 30 sierpnia w Szczecinie, a później także 3 września w Jastrzębiu-Zdroju i 11 września w Hucie Katowice w Dąbrowie Górniczej.
Wynikiem porozumień sierpniowych było powstanie ogólnokrajowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność", który oficjalnie zarejestrowano 10 listopada 1980 roku.
CZYTAJ TAKŻE: Solidarność alarmuje Międzynarodową Organizację Pracy ws. łamania konwencji przez PKP Cargo

Komentarze
"Solidarność przybyła, aby Ci podziękować". Pożegnano Henryka Nakoniecznego
Wywiad z Donaldem Tuskiem. „Jako odpowiedzialny patriota…”

Odszedł Marek Smyk. Przewodniczący Budziak: Był jedną z ikon naszego regionu
Solidarność pamięta. W Płocku obchodzono 50. rocznicę Czerwca ’76
„Nowa ustawa otwiera okno możliwości”. Muzealna Solidarność o potrzebie ponadzakładowego układu zbiorowego pracy



