Solidarność Walcowni Metali Nieżelaznych „Łabędy” w Gliwicach wynegocjowała podwyżki dla pracowników

- W Walcowni Metali Nieżelaznych „Łabędy” w Gliwicach 30 marca przedstawiciele zakładowej Solidarności podpisali z pracodawcą porozumienie.
- Na jego mocy wszyscy pracownicy walcowni otrzymają wzrost stawek zasadniczych o 300 zł brutto.
„Pracownicy rozumieją, że branża boryka się z problemami”
Zapisy porozumienia obowiązują od stycznia, wyższe wypłaty za marzec wpłyną na konta pracowników walcowni do 10 kwietnia. Natomiast wyrównania stawek zasadniczych wraz z pochodnymi wypłacone zostaną do końca kwietnia.
Piotr Musioł, przewodniczący Solidarności działającej w gliwickiej walcowni, podkreśla, że negocjacje trwały od końca zeszłego roku.
Chcieliśmy 355 zł brutto, natomiast pracodawca nie chciał się zgodzić na żadne podwyżki, po czym zaproponował 170 zł. Ostatecznie wynegocjowaliśmy 300 zł, co stanowi 4,2 proc. średniego wynagrodzenia w zakładzie. Na początku oczekiwania pracowników były większe, ale oni też rozumieją, że walcownia, podobnie jak cała branża hutnicza, boryka się z problemami
– dodaje związkowiec.
Możliwe dalsze podwyżki
W porozumieniu zaznaczono, że w czerwcu lub w lipcu przedstawiciele „S” wrócą do negocjacji z pracodawcą.
Jeżeli okaże się, że sytuacja firmy uległa poprawie, będziemy rozmawiać o dalszych podwyżkach
– mówi Piotr Musioł.
Walcownia Metali Nieżelaznych „Łabędy” produkuje wyroby płaskie z miedzi i stopów miedzi. Firma zatrudnia niespełna 170 osób. Do Solidarności, która jest jedyną organizacją związkową w firmie, należy jedna trzecia załogi.
Komentarze
Przewodnicząca Forum Związków Zawodowych składa kondolencje po śmierci śp. Henryka Nakoniecznego

Za nami XXIII Forum Prawników Związkowych NSZZ „Solidarność”

„U Jędrusia” zawiązała się Solidarność
Rozpoczęły się obrady Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Uczczono minutą ciszy pamięć Śp. Henryka Nakoniecznego

Związkowcy z Solidarności wyruszają do Włoch. Chcą zdobyć Mont Blanc

