Podwyżki dla pracowników KRUS. Solidarność wynegocjowała porozumienie

Organizacja Zakładowa NSZZ "Solidarność" w KRUS podpisała 26 kwietnia br. porozumienie z Pracodawcą w sprawie podwyżek płac. Zgodnie z jego zapisami wynagrodzenia pracowników instytucji wzrosną o 7,8 proc. w pierwszym etapie i średnio o 380,00 zł brutto w drugim etapie z wyrównaniem od stycznia.
- Jednym z elementów, które świadczą o wartości instytucji, jest umiejętność współpracy Pracodawcy ze stroną społeczną. Dlatego też Organizacja Zakładowa NSZZ "Solidarność" w KRUS z satysfakcją przyjęła podpisanie kolejnego porozumienia z Pracodawcą w sprawie zasad wypłaty długo oczekiwanej podwyżki wynagrodzeń dla pracowników - skomentowała Jolanta Kołodziej, przewodnicząca "S" w KRUS, i podkreśliła, że długotrwałe negocjacje poprzedzone zostały wieloma konsultacjami z innymi organizacjami działającymi w instytucji.
- Każda organizacja wniosła swój wkład poprzez dokonanie analizy wynagrodzeń w Oddziałach Regionalnych i Placówkach Terenowych w celu wypracowania optymalnych i sprawiedliwych podstaw do podziału środków na podwyżki. Zależało nam na ustaleniu jasnych zasad i określeniu czytelnych dla wszystkich kryteriów podziału. Wierzymy, że dzięki konstruktywnej współpracy uzyskamy zamierzony cel, tj. wzrost wynagrodzeń oraz niwelowanie dysproporcji wynagrodzeń u pracowników mających porównywalny zakres zadań na tych samych stanowiskach - zaznaczyła.
Jolanta Kołodziej podziękowała również prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandrze Hadzik za "zrozumienie i troskę o sprawy pracownicze". - Taka postawa jest oczekiwana i bardzo dobrze odbierana przez pracowników, którzy czują się bezpiecznie w miejscu zatrudnienia. Liczymy na dalszą owocną współpracę - podkreśliła przewodnicząca "S".
ZOBACZ TAKŻE: Solidarność zawarła porozumienie w KRUS dotyczące komunikacji i przepływu informacji

Piotr Duda spotkał się z ministrem Karolem Rabendą

Wyższa kilometrówka w Poczcie Polskiej. Władze firmy zrealizowały postulat Solidarności
Piotr Duda spotkał się z Marszałkiem Sejmu Włodzimierzem Czarzastym

"Nie bądźmy bierni". Solidarność organizuje manifestację pod Łódzkim Urzędem Wojewódzkim

Głodówka w Solino. Jeden z pracowników trafił do szpitala

