Nowy przewodniczący Solidarności w Hucie Miedzi „Głogów”

- Związkowcy z Solidarności wybrali nowego przewodniczącego Związku w Hucie Miedzi „Głogów”.
- Huta stanowi oddział KGHM Polska Miedź – państwowej spółki będącej czołowym producentem miedzi i srebra rafinowanego na świecie.
Nowy przewodniczący
Wybory uzupełniające Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” działającej w KGHM Polska Miedź SA Oddział Huta Miedzi „Głogów” odbyły się 13 kwietnia.
Podczas Walnego Zebrania Delegatów członkowie Solidarności z Huty Miedzi „Głogów” zdecydowali, że ich przewodniczącym zostanie Dariusz Komar.
Poprzedni lider organizacji Andrzej Kucharski zadeklarował, że nadal będzie działał na rzecz hutników w Regionalnej Sekcji Hutniczo-Przetwórczej Miedzi NSZZ „Solidarność” jak również w Krajowej Sekcji Hutnictwa NSZZ „S” i w Zespole Trójstronnym ds. Restrukturyzacji Hutnictwa.

Nowy przewodniczący Dariusz Komar (po lewej) oraz były przewodniczący Andrzej Kucharski.
Pamiątkowa szabla
Podczas zebrania Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” przy Hucie Miedzi „Głogów” wręczyła ustępującemu przewodniczącemu Andrzejowi Kucharskiemu pamiątkową szablę.
Na tabliczce umieszczono napis: „Szabla dla Tego, który zawsze walczył honorowo”.

Komentarze
Przed nami 37. edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków

Rząd Niemiec chce zmienić zasady, zanim AfD przejmie władzę

Komisja Krajowa NSZZ „S” apeluje do pracodawców, by wycofali się z wypowiedzenia PUZP dla pracowników przemysłu obronnego i lotniczego

Przewodnicząca Forum Związków Zawodowych składa kondolencje po śmierci śp. Henryka Nakoniecznego

Za nami XXIII Forum Prawników Związkowych NSZZ „Solidarność”

