Kolejarski turniej piłkarski

Na boisku w Barcicach koło Starego Sącza odbywa się Turniej Piłkarski organizowany przez Małopolską Regionalną Sekcję Kolejarzy NSZZ Solidarność.
W rozgrywanym po raz 18-ty Turnieju bierze udział 13 drużyn reprezentujących różnorodne spółki i zakłady kolejowe z trzech województw: małopolskiego śląskiego i podkarpackiego. Tegoroczną ciekawostką jest udział piłkarskiej reprezentacji NEVAG-u, producenta taboru kolejowego. W sumie w rozgrywkach uczestniczy ponad 200 zawodników, a w towarzyszącym Turniejowi pikniku ponad 500 osób z różnych organizacji związkowych.
Spotkaniu i Turniejowi rozgrywanemu równolegle na dwóch boiskach towarzyszy też loteria charytatywna, z której dochód ma być przeznaczony na pomoc dla trzech kolejarzy będących w potrzebie ze względów zdrowotnych. Jak podkreśla Henryk Sikora szef Sekcji Regionalnej spotkanie to jest jedną z niewielu okazji integracji braci kolejarskiej, która w wyniku absurdalnych reorganizacji została podzielona między różne spółki nie zawsze pozostających nawe3t w Grupie PKP.
Zakończenie Turnieju przewidziano na późne godziny popołudniowe.


Adam Zyzman
Spotkaniu i Turniejowi rozgrywanemu równolegle na dwóch boiskach towarzyszy też loteria charytatywna, z której dochód ma być przeznaczony na pomoc dla trzech kolejarzy będących w potrzebie ze względów zdrowotnych. Jak podkreśla Henryk Sikora szef Sekcji Regionalnej spotkanie to jest jedną z niewielu okazji integracji braci kolejarskiej, która w wyniku absurdalnych reorganizacji została podzielona między różne spółki nie zawsze pozostających nawe3t w Grupie PKP.
Zakończenie Turnieju przewidziano na późne godziny popołudniowe.
Adam Zyzman

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 15.09.2017 15:56
Komentarze
Rozpoczęły się obrady Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Uczczono minutą ciszy pamięć Śp. Henryka Nakoniecznego
18.06.2026 10:46

Komentarzy: 0
Od modlitwy i minuty ciszy rozpoczęły się dzisiejsze obrady Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" w Spale. Członkowie KK NSZZ "S" uczcili pamięć zmarłego przedwczoraj Śp. Henryka Nakoniecznego, wieloletniego członka Prezydium KK NSZZ "S".
Czytaj więcej
Związkowcy z Solidarności wyruszają do Włoch. Chcą zdobyć Mont Blanc
18.06.2026 10:16

Komentarzy: 0
– 22 czerwca rozpoczniemy podejście przez lodowiec Miage do schroniska Rifugio Gonella, położonego na wysokości 3071 m n.p.m. Tam chcemy jeszcze raz sprawdzić cały sprzęt, przygotować się mentalnie i odpocząć przed decydującym etapem. Około godziny 00:40 w nocy z 22 na 23 czerwca rozpoczniemy atak szczytowy drogą włoską, nazywaną Drogą Papieską – mówi Andrzej Witkowski, główny pomysłodawca i organizator wyprawy.
Czytaj więcej
„Są miejsca, z których nie wraca się takim samym”. II pielgrzymka nauczycieli do obozu Ravensbrück
18.06.2026 07:42

Komentarzy: 0
„Ravensbrück uczy pokory. Bł. Natalia Tułasiewicz uczy odwagi. Polskie więźniarki uczą wierności wartościom nawet wtedy, gdy świat wokół traci człowieczeństwo. Są miejsca, z których nie wraca się takim samym. Ravensbrück jest jednym z nich” – napisali związkowcy z oświatowej Solidarności po zakończeniu II Narodowej Pielgrzymki Nauczycieli i Pracowników Oświaty do Ravensbrück.
Czytaj więcej
35. rocznica Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego i Rolnictwa NSZZ "S". Wręczono specjalne podziękowania
17.06.2026 15:49

Komentarzy: 0
Wczoraj w warszawskiej siedzibie Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" odbyło się szczególne posiedzenie Rady Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego i Rolnictwa NSZZ "Solidarność".
Czytaj więcej
W Zakopanem trwa XXIII Forum Prawników Związkowych NSZZ "Solidarność"
16.06.2026 19:23

Komentarzy: 0
W dniach 16-17 czerwca w Zakopanem odbywa się XXIII Forum Prawników Związkowych NSZZ "Solidarność". W wydarzeniu biorą udział zastępcy przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Bartłomiej Mickiewicz i Maciej Kłosiński.
Czytaj więcej