"Człowiek rodzi się i żyje wolnym". Odsłonięto pamiątkową tablicę na terenie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL

Podczas uroczystości 39. rocznicy wprowadzenie stanu wojennego odsłonięto pamiątkowa tablica na terenie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL na Rakowieckiej.
"Człowiek rodzi się i żyje wolnym" - to napis z odsłoniętej pamiątkowej tablicy.
Ta wolność 13 grudnia 1981 roku została polskiemu narodowi odebrana - mówił w swoim przemówieniu podczas uroczystości 39. rocznicy wprowadzenie stanu wojennego Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotra Dudę.
Tutaj zobacz więcej:
P. Duda: Pamiętamy i pamiętać będziemy. Cześć i chwała bohaterom
Głos zabrał również wicepremier Piotr Gliński:
"Wciąż nie przezwyciężyliśmy postkomunizmu". Gliński: Dziś mierzymy się z nowym zagrożeniem
MN
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Tagi
Data publikacji: 13.12.2020 14:17
Źródło: tysol.pl
Komentarze
[Nasze archiwa] 13 grudnia przed Regionem Mazowsze - zdjęcie artykułu
13.12.2019 23:20
Kornel Morawiecki znów w więzieniu na Rakowieckiej. Legendarny opozycjonista odwiedził powstające muzeum
10.11.2016 22:29

Komentarzy: 0
Mury aresztu na Rakowieckiej, gdzie obecnie powstaje Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL odwiedził Kornel Morawiecki, legendarny działacz opozycji i więzień mokotowskiego aresztu z drugiej połowy lat 80-tych.
Czytaj więcej
W Warszawie powstaje Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL
05.10.2016 14:01
Zwolnienia w gorlickim FAMUR Glinik. Prace może stracić blisko 200 pracowników
25.06.2026 12:42
Święto Wrocławia 2026. Kazimierz Kimso z Honorową Odznaką Wrocławia
25.06.2026 11:28

Komentarzy: 0
Przewodniczący dolnośląskiej Solidarności Kazimierz Kimso otrzymał Honorową Odznakę Wrocławia - Wrocław z wdzięcznością "Wratislavia Grato Animo" podczas wczorajszych obchodów Święta Wrocławia.
Czytaj więcej


