Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji oflagowany. "S" prowadzi spór zbiorowy

- NSZZ "Solidarność" prowadzi spór zbiorowy w bielskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.
- Związkowcy domagają się przede wszystkim podwyżek płac o 1000 zł.
- Działacze z Solidarności wskazali, że środki na podniesienie pensji dla pracowników można pozyskać, jeśli OSiR wyegzekwuje kilkaset tysięcy złotych należności finansowych od klubu piłkarskiego Podbeskidzie.
OSiR oflagowany
W Bielsko-Bialskim Ośrodku Sportu i Rekreacji trwa spór zbiorowy - poinformował Region Podbeskidzie NSZZ "Solidarność".
Związkowcy z "S" przekazali, że pracodawca odmówił podpisania protokołu rozbieżności i zgodnie z procedurami "wszystkie dokumenty zostały przekazane do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej".
Solidarność postanowiła też oflagować wszystkie obiekty związane z bielskim OSiR-em. Związkowe flagi pojawiły się na Stadionie Miejskim czy stoku Dębowca.
''To wyraźny sygnał, że sprawa jest poważna i dotyczy praw pracowniczych! Dialog i poszanowanie pracowników są fundamentem zdrowych relacji w miejscu pracy'' - czytamy na stronie Regionu.
Spór płacowy
Związkowcy z Solidarności po raz pierwszy wystąpili do dyrekcji OSiR-u z postulatem płacowym w sierpniu 2025 roku. Chcieli, aby wynagrodzenia pracowników wzrosły w 2026 roku o około 500-1000 zł.
Sprawa nie posuwała się do przodu, dlatego niespełna dwa miesiące temu działacze "S" postanowili wystosować oficjalnie swoje żądania i wejść w spór zbiorowy.
Pracownicy domagają się podwyżki płac o 1000 złotych z wyrównaniem od 1 stycznia. Związkowcy chcą także włączenia ich w rozmowy z dyrekcją, aby mieli wpływ na wysokość przyznawanych nagród oraz podwyżek dla pracowników OSiR-u.
Ponadto domagają się wyegzekwowania od bielskiego klubu piłkarskiego Podbeskidzie kilkuset tysięcy złotych zaległości finansowych. Taki zastrzyk gotówki miałby pozwolić na sfinansowanie podwyżek dla pracowników.
- Wyłączenia prądu na Śląsku. Ważny komunikat dla mieszkańców
- KRUS wydał komunikat dla rolników
- Pilne doniesienia z granicy. Komunikat Straży Granicznej
- IMGW wydał komunikat. Oto co nas czeka
- Rolnicy oszukani? Mercosur kwestionuje zabezpieczenia obiecane przez Brukselę
- Rząd się przeliczył? Emerytury mogą wzrosnąć inaczej, niż zapowiadano. GUS podał nowe dane
- Wyłączenia prądu w Warszawie. Komunikat dla mieszkańców
- Wyłączenia prądu. Ważny komunikat dla mieszkańców Pomorza
- Ważny komunikat dla mieszkańców Warszawy
- Karol Nawrocki: Polska powinna stanąć na czele obozu reformy Unii Europejskiej
Tagi
Komentarze
Za nami XXIII Forum Prawników Związkowych NSZZ „Solidarność”

„U Jędrusia” zawiązała się Solidarność
Rozpoczęły się obrady Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Uczczono minutą ciszy pamięć Śp. Henryka Nakoniecznego

Związkowcy z Solidarności wyruszają do Włoch. Chcą zdobyć Mont Blanc

„Są miejsca, z których nie wraca się takim samym”. II pielgrzymka nauczycieli do obozu Ravensbrück

