Zacharowa: „Warszawa knuje plany jakiejś misji”

– Nie można wykluczyć, że Warszawa knuje oczywiście plany jakiejś misji wkradnięcia się na terytorium sąsiedniego państwa. W każdym razie fakty mówią same za siebie – powiedziała znana z niestandardowych opinii i zachowań rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.
Cytująca Zacharową rosyjska agencja TASS nawiązała do ostatniej wizyty Andrzeja Dudy w Kijowie, która budzi w Moskwie niepokój. Jej efektem jest między innymi zapowiedź prezydenta Zełenskiego, który mówił o ustawie sankcjonującej specjalny status Polaków na Ukrainie. "Kijowski reżim przyznałby im prawa wewnątrz Ukrainy, de facto formalizując przejęcie tego kraju" - ostrzegała Zacharowa na Telegramie.
Rosyjska inwazja na Ukrainę
Trwa brutalna rosyjska inwazja na Ukrainę. Każdego dnia rośnie liczba ofiar, w tym ofiar pośród ludności cywilnej. Do Polski przyjechało już grubo ponad 3 miliony uchodźców z Ukrainy.
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 26.05.2022 00:22
Źródło: TASS/ Ukrinform/ DoRzeczy.pl
Komentarze
Zełenski: Nadchodzi decydujący moment dla Putina
04.05.2026 15:30

Komentarzy: 0
– Przywódcę Rosji Władimira Putina należy „popychać” w kierunku dyplomatycznego zakończenia wojny w Ukrainie – oświadczył prezydent tego kraju Wołodymyr Zełenski, występując w poniedziałek na 8. szczycie Europejskiej Wspólnoty Politycznej w stolicy Armenii, Erywaniu.
Czytaj więcej
Znany raper ostro o wpisie KO: „Hańba to mało”
02.05.2026 19:09

Komentarzy: 0
Wpis opublikowany w mediach społecznościowych przez Koalicję Obywatelską wywołał falę komentarzy. Chodzi o zdanie: „Dzięki Ukraińcom wiemy, co znaczy bohaterska walka w obronie własnego kraju” Do posta dołączono wypowiedź Donalda Tuska z konferencji polsko-ukraińskiej w Rzeszowie.
Czytaj więcej
„Mały rozejm” Rosji pod lupą. Zełenski chce wyjaśnień z USA
30.04.2026 11:10

Komentarzy: 0
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował w czwartek na platformie X, że polecił swoim przedstawicielom skontaktować się z zespołem prezydenta USA Donalda Trumpa w celu wyjaśnienia szczegółów dotyczących rosyjskiej propozycji krótkoterminowego zawieszenia broni.
Czytaj więcej
Polacy kupują na potęgę domy w Hiszpanii. Powodem strach przed wojną
29.04.2026 11:28

Komentarzy: 0
Polacy coraz częściej szukają bezpieczeństwa w oddalonej tysiące kilometrów od wojny na Ukrainie Hiszpanii, kupując nieruchomości na Półwyspie Iberyjskim. Potwierdzają to dane, doświadczenia hiszpańskich firm nieruchomości współpracujących z klientami z Polski, a także rozmówcy PAP.
Czytaj więcej
Tusk: Polska z pomocą Ukrainy buduje „armadę dronową”
27.04.2026 11:54

Komentarzy: 0
Polski plan budowy armady dronowej będzie wspierany przez ukraińskie kompetencje i myśl techniczną – ogłosił w poniedziałek premier Donald Tusk, uczestniczący wraz z premier Ukrainy Julią Swyrydenko w konferencji Road to URC – „Security and Defence Dimension”.
Czytaj więcej
