Szukaj
Konto

Wypadek busa przewożącego dzieci. Są ranni

Policja
Źródło: fot. Lukas Plewnia / CC BY-SA 2.0
Komentarzy: 0
Bus przedszkolny uderzył w drzewo w Gulczewie w woj. wielkopolskim. Rannych jest pięć osób. Droga Krajowa nr 15 między Wrześnią a Gnieznem zablokowana – poinformowało w czwartek po godz. 10 RMF FM.
Co musisz wiedzieć
  • Pięć osób zostało rannych po uderzeniu busa przedszkolnego w drzewo w miejscowości Gulczewo w Wielkopolsce.
  • W pojeździe było troje dzieci (5-7 lat) i dwoje dorosłych.
  • Na miejscu działają Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, zespoły ratownictwa medycznego, policja i straż pożarna.
  • Droga krajowa nr 15 między Wrześnią a Gnieznem jest zablokowana; służby ustalają przyczyny wypadku.

 

Wypadek busa przewożącego dzieci w Gulczewie

W czwartek o poranku w miejscowości Gulczewo, w okolicach Wrześni (woj. wielkopolskie), bus należący do przedszkola uderzył w drzewo. Jak przekazały służby, rannych jest pięć osób.

Na miejscu pracują wszystkie służby ratunkowe. - Na miejscu pracuje Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, są ambulansy, policja i strażacy. Ranni są transportowani do szpitali - poinformował Jakub Nawrocki z Komendy Powiatowej PSP we Wrześni.

Dzieci w wieku 5-7 lat wśród poszkodowanych

Według ustaleń reportera RMF FM pojazdem podróżowało troje dzieci w wieku 5-7 lat oraz dwoje dorosłych - kierowca i przedszkolanka. Przejazd organizowała jedna ze szkół we Wrześni.

Utrudnienia na DK15

Droga krajowa nr 15 między Wrześnią a Gnieznem pozostaje zablokowana.

Służby prowadzą czynności na miejscu zdarzenia i ustalają przyczyny wypadku. Więcej informacji ma zostać podanych po zakończeniu działań.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 16.10.2025 12:50
Źródło: RMF FM