Wojciech Szewko: Zamachy na kościoły w Indonezji.11 zabitych, 41 rannych
13.05.2018 21:32

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Wojciech Szewko, specjalista do spraw islamu, poinformował o kolejnych zamachach na kościoły. W wyniku ataku terrorystów poszkodowanych jest kilkadziesiąt osób, kilkanaście nie żyje.
- napisał ekspert.Indonezja. Zamachy miały miejsce podczas niedzielnej mszy, wśród zamachowców była przynajmniej 1 kobieta i 1 dziecko. zaatakowano kościół Santa Maria (katolicki) w Surabaya, kościół w Diponegoro i w Pantekosta. Bilans 11 zabitych, 41 rannych
- dodał.Zamach na 2 kolejne kościoły: Św Jakuba w Citraland (zach Surabaya) i katedrę Św Serca Jezusowego, nie powiódł się - nie wybuchły ładunki
zamach na 2 kolejne kościoły: Św Jakuba w Citraland (zach Surabaya) i katedrę Św Serca Jezusowego, nie powiódł się - nie wybuchły ładunki
— Wojciech Szewko (@wszewko) 13 maja 2018
Zamachy samobójcze na 3 kościoły w Indonezji, co najmniej 6 zabitych, 35 rannych. #Indonesia pic.twitter.com/QL0VejOjxh
— Wojciech Szewko (@wszewko) 13 maja 2018
aj
źródło: TT

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 13.05.2018 21:32
ABW zatrzymała studenta KUL podejrzewanego o przygotowywanie masowego zamachu
16.12.2025 09:26

Komentarzy: 0
ABW zatrzymała studenta KUL podejrzewanego o przygotowywanie masowego zamachu na jednym z jarmarków świątecznych – poinformował we wtorek rzecznik koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński. Celem przestępstwa było zastraszenie wielu osób, a także wsparcie Państwa Islamskiego – dodał.
Czytaj więcej
Strzelanina na plaży w Sydney. Wielu zabitych, trwa akcja służb
14.12.2025 10:52

Komentarzy: 0
Popularna plaża Bondi w Sydney zamieniła się w miejsce tragedii. Australijska policja potwierdziła strzelaninę, w której jest wielu rannych i ofiary śmiertelne. Dwóch napastników zostało zneutralizowanych, a akcja służb wciąż trwa.
Czytaj więcej
Planowali zamach na jarmark bożonarodzeniowy. Służby zatrzymały pięciu imigrantów
14.12.2025 10:25
Jak huty stały się bastionami wiary. Niezwykła historia ks. Jerzego i polskich robotników
22.11.2025 09:42
Berlin: 22-latek zatrzymany za planowanie zamachu bombowego
02.11.2025 19:30

Komentarzy: 0
W stolicy Niemiec doszło do poważnej akcji służb. W sobotę (1 listopada) specjalny oddział policji zatrzymał 22-letniego mężczyznę podejrzanego o działalność terrorystyczną. Według informacji przekazanych przez berlińską prokuraturę, sprawa może mieć podłoże islamistyczne.
Czytaj więcej

