Szukaj
Konto

"W życiu go tutaj nie widziałam". Posłowie PiS sprawdzili, czy Rafał Trzaskowski mówił prawdę

Posłowie PiS oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski
Źródło: screen X - PiS / PAP/Radek Pietruszka
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości postanowili w środę sprawdzić Hale Mirowskie, których stałym bywalcem miał być kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. "Pracownicy i stali klienci zgodnie twierdzą, że nigdy go tam nie widzieli" – czytamy we wpisie.

Na portalu X zamieszczono krótkie nagranie, w którym posłowie Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Śliwka, Mateusz Kurzejewski i Jan Kanthak pytają się stałych klientów Hal Mirowskich, czy Rafał Trzaskowski często przychodzi do tego miejsca.

W życiu go tutaj nie widziałam

- mówi starsza kobieta.

W podobnym tonie wypowiadały się też inne osoby:

W życiu go tutaj nie widziałam, a robię tu zakupy dość regularnie.

Nie widuję go. Ja tu pracuję.

"Ładnie to tak kłamać?"

Profil ugrupowania na portalu X podkreślił, że stali klienci Hal Mirowskich nigdy nie widzieli tam Rafała Trzaskowskiego.

Polacy obnażają kłamstwa Trzaskowskiego! Partyjny kandydat z PO stwierdził dziś, że rzekomo "robi zakupy na bazarku przy Hali Mirowskiej". Tyle tylko, że pracownicy i stali klienci zgodnie twierdzą, że nigdy go tam nie widzieli… panie Rafale, ładnie to tak kłamać?

- czytamy we wpisie.

Do sprawy odniósł się również były minister edukacji Przemysław Czarnek.

Koledzy z ław poselskich udali się pod Halę Mirowską, gdzie rzekomo Rafał Trzaskowski robi zakupy. No i wyszło… jak wyszło

- napisał Przemysław Czarnek.

Rafał Trzaskowski na Hali Mirowskiej

W środę rano prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zamieścił na swoich mediach społecznościowych wpis, w którym stwierdził, że robi zakupy w Halach Mirowskich.

Z Panem Łukaszem zazwyczaj widzę się na Hali Mirowskiej, robiąc zakupy. Dziś zaczęliśmy o 6.00 rano na Broniszach

- napisał Rafał Trzaskowski.

W kolejnym wpisie wspomniał, że pan Łukasz przywozi codziennie na targowisko świeże owoce i warzywa.

Kiedy spotkaliśmy się na Broniszach o 6.00 rano, Pan Łukasz już kończył zakupy na swoje stoisko. Praktycznie codziennie jeszcze przed świtem jedzie po świeże warzywa i owoce, które potem możemy kupować na targowiskach

- podał włodarz stolicy, dodając, że "zazwyczaj spotykają się na końcu tej trasy", kiedy on robi zakupy na bazarku przy Hali Mirowskiej.

Wybory prezydenckie

Wybory prezydenckie odbędą się w maju 2025 r. Koalicja Obywatelska wybrała na swojego kandydata prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Natomiast niezależnym kandydatem został Karol Nawrocki, który jest wspierany przez PiS.

Start w przyszłorocznych wyborach prezydenckich ogłosili również: marszałek Sejmu i szef Polski 2050 Szymon Hołownia, Sławomir Mentzen z Konfederacji oraz Marek Jakubiak z koła Wolni Republikanie.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 04.12.2024 20:46
Źródło: tvrepublika.pl / portal X