Śpiewak: „Trzaskowski właśnie zreprywatyzował kamienicę, która powstała w 1952 r.”

"@trzaskowski właśnie zreprywatyzował kamienicę na Kazimierzowskiej. Szkopuł w tym, że powstała w 1952 r. Nie można zreprywatyzować czegoś co nie istniało w momencie nacjonalizacji. Miasto oddało kamienicę wartą dziesiątki milionów wraz z lokatorami na podstawie totalnej lipy" - oświadczył na platformie X (Twitter) warszawski aktywista Jan Śpiewak.
CZYTAJ TAKŻE: Jest umowa, w ramach której USA pożyczą Polsce pieniądze na modernizację armii
Co z właścicielami lokali w kamienicy?
Jak stwierdził, "właściciele nie zostali uznani za stronę przez ratusz w postępowaniu reprywatyzacyjnym, co już jest podstawa do unieważnienia decyzji".
"Działka z małym domkiem w głębi parceli należała przed wojna do zupełnie innych ludzi niż ci którzy złożyli roszczenia" - dodał.
Liczę, że kandydaci do sejmu i senatu z Warszawy obronią lokatorów i majątek miasta przed ratuszem ✊
— Jan Śpiewak (@JanSpiewak) September 25, 2023
Działka z małym domkiem w głębi parceli należała przed wojna do zupełnie innych ludzi niż ci którzy złożyli roszczenia. Standard w Warszawie, ale jednak, ze to się dzieje w 2023 roku to szokujące. https://t.co/twm7zDpzCq
— Jan Śpiewak (@JanSpiewak) September 25, 2023

Komentarze
Specjalne warunki na SOR dla polityków KO? Internet huczy po tekście zero.pl

Specjalne traktowanie polityków KO na SOR? Nowe ustalenia Zero.pl
Ważny komunikat dla mieszkańców Warszawy

Młody radny KO zarobił 1,6 mln zł w rok jako lekarz. Prześwietlono jego grafik

Komunikat dla mieszkańców Warszawy

