[SONDAŻ] Kto najlepiej pełnił funkcję Pierwszej Damy? Ponad połowa badanych zgodna
![[SONDAŻ] Kto najlepiej pełnił funkcję Pierwszej Damy? Ponad połowa badanych zgodna](https://tysol.pl/storage/files/2026/2/28/2343c48a-9f57-4dbd-b3b6-ab4560f9d6a3/1622272161c6e7708bc4b8f61ac485dd4e037293340944e3e2c6158323178b82f81cf242f5.jpg?p=article_hero_mobile)
51 proc. badanych uważa, że funkcję pierwszej damy najlepiej pełniła Jolanta Kwaśniewska, 16 proc. Agata Kornhauser-Duda, a 14 proc. Maria Kaczyńska - wynika z sondażu dla "Super Expressu".
W sondażu, którego wyniki "SE" publikuje w sobotę, respondentów zapytano, która z pierwszych dam RP ich zdaniem najlepiej pełniła swoją funkcję. Na pierwszym miejscu znalazła się Jolanta Kwaśniewska, która uzyskała 51 proc. głosów.
16 proc. badanych wskazało natomiast na obecną pierwszą damę, Agatę Kornhauser-Dudę. Podium zamknęła Maria Kaczyńska, na którą głos oddało 14 proc. ankietowanych. 2 proc. przypadło Annie Komorowskiej, a po 1 procencie - Danucie Wałęsie i Barbarze Jaruzelskiej.
"Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 19-20 maja 20201 r. na próbie 1013 dorosłych Polaków" - podaje "SE".
PAP
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 29.05.2021 11:09
Źródło: PAP
Komentarze
Fatalne wieści dla Tuska. Tak Polacy ocenili rząd [SONDAŻ]
10.06.2026 07:02
Nowy sondaż partyjny w Niemczech. AfD ma powody do zadowolenia
06.06.2026 18:53
Polacy ocenili Martę Nawrocką. Pozytywne opinie wyraźnie dominują [SONDAŻ]
06.06.2026 14:27
Polacy wybrali zdecydowanego lidera prawicy [SONDAŻ]
06.06.2026 08:41

Komentarzy: 0
38 proc. Polaków za lidera polskiej prawicy uznaje prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, 19 proc. wskazuje na prezydenta Karola Nawrockiego, a 5 proc. na lidera KKP Grzegorza Brauna - wynika z opublikowanego w sobotę sondażu przeprowadzonego dla „Super Expressu” przez Instytut Badań Pollster.
Czytaj więcej
Karol Nawrocki z przewagą pozytywnych ocen. Nowy sondaż
05.06.2026 13:47




