Sondaż: KO na czele, PiS goni. Sześć partii w Sejmie

- Koalicja Obywatelska prowadzi w sondażu z wynikiem 33 proc., ale Prawo i Sprawiedliwość zmniejsza dystans.
- Na trzecim miejscu Konfederacja Wolność i Niepodległość (12 proc.), a tuż za nią Konfederacja Korony Polskiej (9 proc.).
- Do Sejmu weszłyby także Nowa Lewica (7 proc.) i Partia Razem (5 proc.).
- Pod progiem znalazły się Polska 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe – po 2 proc., a chęć udziału w wyborach deklaruje aż 72 proc. badanych.
KO prowadzi, PiS na drugim miejscu
Z sondażu Social Changes dla Interii wynika, że największym poparciem cieszy się Koalicja Obywatelska – na KO chce głosować 33 proc. badanych.
Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 28 proc.
Konfederacja i Korona Brauna również wysoko
Na trzeciej pozycji znajduje się Konfederacja Wolność i Niepodległość, którą wskazało 12 proc. respondentów.
Tuż za nią uplasowała się Konfederacja Korony Polskiej z poparciem na poziomie 9 proc.
Lewica i Razem nad progiem
Dalsze miejsca zajmują:
- Nowa Lewica – 7 proc.
- Partia Razem – 5 proc.
Oba ugrupowania przekraczają próg wyborczy i wchodzą do Sejmu.
Polska 2050 i PSL pod progiem
Pod progiem znalazły się dwa ugrupowania, które obecnie współtworzą rząd:
- Polska 2050 – 2 proc.
- Polskie Stronnictwo Ludowe – 2 proc.
Opcję „inne partie” wskazało 2 proc. badanych.
W badaniu nie uwzględniono osób niezdecydowanych.
Wysoka deklarowana frekwencja
Sondaż sprawdził także gotowość udziału w wyborach. Aż 72 proc. respondentów deklaruje, że poszłoby do urn:
- 54 proc. „zdecydowanie”
- 18 proc. „raczej”.
Brak chęci udziału zadeklarowało 19 proc. ankietowanych:
- 10 proc. „raczej nie”
- 9 proc. „zdecydowanie nie”.
9 proc. badanych nie ma zdania w tej sprawie.
Komentarze
PiS tuż za Koalicją Obywatelską [NOWY SONDAŻ]

Tusk triumfuje. W komentarzach wrze: „Wozisz się na naszych sukcesach”
PiS zapowiada wypowiedzenie paktu migracyjnego

Jarosław Kaczyński apeluje do prawicy: Potrzebna jest wielka mobilizacja i jedność

„To nie jest nasza kandydatka”. Spięcie w koalicji








