Szukaj
Konto

Saryusz-Wolski o Timmermansie i TSUE: Różne standardy. Inne dla krajów, które mają gorszą demokrację

19.11.2019 09:16
Saryusz-Wolski o Timmermansie i TSUE: Różne standardy. Inne dla krajów, które mają gorszą demokrację
Źródło: YT, print screen
Komentarzy: 0
Europoseł Jacek Saryusz-Wolski skomentował retorykę Fransa Timmermansa i rzecznika TSUE nt. reformy sądownictwa w Polsce.

"Nowa Komisja Europejska ma do wyboru wojnę albo pokój w relacjach z Polską w związku z [tzw] rządami prawa" - mylące hasło które ukrywa istotę sprawy, czyli niekwestionowalne prawo Polski do reformowania swego sądownictwa, które jest poza kompetencją UE

- cytuje i komentuje Jacek Saryusz-Wolski.

Jak stwierdził Timmermans a potwierdził rzecznik TSUE Tanczew, co dobre w sądownictwie w Niemczech i Holandii niedobre w PL, różne standardy dla różnych krajów.
Inne dla tych, które mają gorszą demokrację, a która taka jest określamy my.
Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?

- dodał.

adg

źródło: TT

Komentarzy: 0
Data publikacji: 19.11.2019 09:16