RCB wydało pilne ostrzeżenie dla mieszkańców tego regionu

Do osób przebywających na terenie powiatu ostrowskiego został rozesłany alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Ostrowi Mazowieckiej wykrył niebezpieczne bakterie w próbkach wody pobranych z miejscowości Brok na Mazowszu.
Badanie zostało wykonane w piątek. Analiza wykryła, że w wodzie znajdują się bakterie coli oraz enterokoków.
RCB wydało pilne ostrzeżenie
Uwaga! Woda z wodociągu w m. Brok nie nadaje się do spożycia ani do celów sanitarnych. Urząd Gminy zapewnia wodę butelkowaną oraz pitną z beczkowozu. Alert tej treści został wysłany do odbiorców przebywających na terenie powiatu ostrowskiego (woj. mazowieckie)
- czytamy w komunikacie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
CZYTAJ TAKŻE: Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Król Karol III wyrzucił księcia z domu
CZYTAJ TAKŻE: Roksana Węgiel ogłosiła radosną nowinę. W sieci lawina gratulacji
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 21.07.2024 17:45
Źródło: polsatnews.pl
Komentarze
Ważne doniesienia z granicy. Nowy komunikat Straży Granicznej
19.08.2026 10:48
Komunikat dla mieszkańców woj. małopolskiego
19.08.2026 09:59
Komunikat w sprawie kosiarek do trawy popularnej marki
18.08.2026 18:45
Ponad tona śniętych ryb w Kanale Gliwickim. Służby reagują
18.08.2026 18:43

Komentarzy: 0
Ponad 1,2 tony śniętych ryb wyłowiono od soboty z Kanału Gliwickiego – wynika z wtorkowego komunikatu Wód Polskich w Gliwicach. W ramach przeciwdziałania rozwojowi złotej algi m.in. wprowadzono zakaz żeglugi w V sekcji oraz zakaz korzystania z VI sekcji Kanału Gliwickiego.
Czytaj więcej
Pilny komunikat dla mieszkańców Dolnego Śląska
18.08.2026 17:35

Komentarzy: 0
Leśnicy z Nadleśnictwa Świdnica poinformowali, że w lasach w okolicach Michałkowej i Zagórza Śląskiego widziano pumę. Dowodem jest zdjęcie dzikiego kota, który udostępnił Powiatowy Oddział Straży Ochrony Przyrody w Świdnicy. Leśnicy zaapelowali o ostrożność.
Czytaj więcej

