Szukaj
Konto

RCB wydał komunikat dla mieszkańców województwa dolnośląskiego

RCB wydał komunikat dla mieszkańców województwa dolnośląskiego
Licencja: Tysol.pl | Komunikat
Złe wieści dla mieszkańców województwa dolnośląskiego. Woda w dwóch miejscowościach w pow. dzierżoniowskim nie nadaje się do spożycia i użytku domowego – poinformował sanepid w Dzierżoniowie. Chodzi o Nową Wieś Niemczańską i Przerzeczyn-Zdrój. Powodem jest przekroczenie dopuszczalnej normy bakterii grupy coli. Alert w tej sprawie wysłało do mieszkańców również RCB.
Co musisz wiedzieć:
  • Sanepid w Dzierżoniowie poinformował, że woda w Nowej Wsi Niemczańskiej i Przerzeczynie-Zdroju nie nadaje się do spożycia ani użytku domowego z powodu przekroczenia norm bakterii grupy coli.
  • Mieszkańcy nie powinni używać wody do picia, przygotowywania posiłków, mycia owoców i warzyw, płukania naczyń, mycia zębów ani kąpieli. Alert w tej sprawie wysłało również RCB.
  • Trwają działania naprawcze, a mieszkańcom ma zostać zapewniona woda dostarczana beczkowozami.

RCB wydał komunikat dla mieszkańców województwa dolnośląskiego

Informację od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Dzierżoniowie przekazali w komunikacie urzędnicy z gminy Niemcza. 

Napisali, że woda z sieci wodociągowej w Nowej Wsi Niemczańskiej i Przerzeczynie-Zdroju nie nadaje się do picia, przygotowania zimnych napojów i niegotowanych potraw. Ostrzegli również przed myciem nią owoców i warzyw spożywanych na surowo, płukaniem naczyń, a także myciem zębów czy używania jej do kąpieli.

Prowadzone są działania naprawcze, woda będzie dostarczana beczkowozem

– zapowiedzieli.

Woda jest nieprzydatna do spożycia z powodu przekroczenia dopuszczalnej normy bakterii grupy coli.

Alert w tej sprawie wysłało do mieszkańców również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 20.05.2026 15:10
Źródło: PAP