Prezydent: "Dziękuję wam za Wasz entuzjazm i wiarę". Dziś we Wrocławiu rozpoczęło się spotkanie Taizé

Dziś we Wrocławiu rozpoczęło się coroczne ekumeniczne Europejskie Spotkanie Młodych Wspólnoty z Taizé. Spotkanie potrwa do 1 stycznia, a jego główne przesłanie to modlitwa o pokój i jedność.
Jak podaje KAI, do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie ponad 20 tys. młodych w wieku od 18 do 35 lat z prawie 70 krajów. Zostaną oni ugoszczeni przez mieszkańców miasta i okolic.
- czytamy w KAI.
- podaje agencja katolicka.
W ramach spotkania zaplanowano wspólne modlitwy, Eucharystię, grupy dzielenia oraz spotkania tematyczne dotyczące wiary, sztuki i spraw publicznych.
- powiedział w wywiadzie dla KAI abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.
Do uczestników spotkania skierował list prezydent Andrzej Duda.
- napisał Prezydent RP.
cwp/KAI
"Zawsze w drodze. Nigdy nie wykorzenieni" - to hasło, pod jakim br. Alois, przełożony ekumenicznej wspólnoty z Taizé przedstawi młodym 5 propozycji konkretnych działań na przyszłość. Propozycje te rozważane będą podczas Spotkania we Wrocławiu
- czytamy w KAI.
W spotkaniu z europejską młodzieżą we Wrocławiu wezmą udział bracia ze Wspólnoty Taizé, prymas Polski abp Wojciech Polak, metropolita wrocławski abp Józef Kupny, metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś, bp Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce, bp Ryszard Bogusz z tegoż Kościoła jak również przedstawiciele Kościoła prawosławnego i innych Kościołów skupionych w Polskiej Radzie Ekumenicznej raz rabin David Basok z wrocławskiej synagogi pod Białym Bocianem.
- podaje agencja katolicka.
W ramach spotkania zaplanowano wspólne modlitwy, Eucharystię, grupy dzielenia oraz spotkania tematyczne dotyczące wiary, sztuki i spraw publicznych.
Wierzę, że to wydarzenie odmieni Polaków. Bardzo bym chciał i o to się modlę, żeby spotkanie młodych poza wspomnianym ożywieniem w naszych parafiach, pozwoliło nam doświadczyć jedności i otwarcia się na drugiego człowieka. Tej postawy uczył założyciel wspólnoty z Taizé - br. Roger. Takiego ducha można doświadczyć, kiedy odwiedzi się tę niewielka francuską wioskę, w której żyją bracia. Doskonale by było, gdybyśmy z tego ducha zaczerpnęli i w takim duchu rozpoczęli nowy 2020 rok
- powiedział w wywiadzie dla KAI abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.
Do uczestników spotkania skierował list prezydent Andrzej Duda.
To piękne dzieło śp. Brata Rogera trwa i rozwija się po dzień dzisiejszy, obejmując swoim wpływem kolejne pokolenia młodych Europejczyków. Nadal inspiruje, szerzy ewangeliczne przesłanie jedności, miłości bliźniego oraz międzyludzkiej solidarności ponad historycznymi podziałami. Dziękuję Wam, uczestnikom Europejskiego Spotkania Młodych, za Wasz entuzjazm i wspaniałą, budującą postawę wiary. Dołączając się do Waszych noworocznych modlitw, raz jeszcze gorąco wszystkich Was pozdrawiam
- napisał Prezydent RP.
cwp/KAI

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 28.12.2019 18:50
Komentarze
Służby w mieszkaniu rodziny prezydenta Nawrockiego. „Państwo pokazało swoją kartonowość”
25.05.2026 21:51

Komentarzy: 0
Jak szef MSWiA Marcin Kierwiński nie ma nic do powiedzenia, „będzie się zasłaniał jakimiś procedurami” – w ten sposób szef BPM Marcin Przydacz skomentował informacje, że to w kompetencjach ochrony prezydenta jest zgłoszenie do zabezpieczenia m.in. mieszkania matki prezydenta, w którym doszło do fałszywego alarmu.
Czytaj więcej
Politycy PiS ws. Kierwińskiego: Złożymy wniosek o wotum nieufności
25.05.2026 18:51

Komentarzy: 0
Szef MSWiA Marcin Kierwiński powinien podać się do dymisji, bo „nie panuje nad służbami i nie jest w stanie zapewnić Polakom bezpieczeństwa” - ocenili politycy PiS. Wiceprezes partii Przemysław Czarnek poinformował, że klub PiS złoży w Sejmie wniosek o wotum nieufności wobec Kierwińskiego.
Czytaj więcej
Po Krakowie czas na Rzeszów? Padł wniosek o referendum
25.05.2026 11:49

Komentarzy: 0
W Rzeszowie narasta polityczny konflikt wokół prezydenta miasta Konrada Fijołka. Radny Jacek Strojny zapowiedział złożenie wniosku o referendum w sprawie odwołania włodarza, zarzucając mu chaos, kontrowersje wokół miejskich inwestycji i pogarszającą się sytuację finansową miasta.
Czytaj więcej
Dyrektor TVP3 Wrocław odwołana. W tle materiał o Sutryku
22.05.2026 20:30

Komentarzy: 0
Dyrektor TVP3 Wrocław Ewa Wolniewicz została odwołana ze stanowiska. Decyzja zapadła po analizie raportu dotyczącego sytuacji w oddziale – wynika z ustaleń serwisu Press. Sprawa ma związek z niewyemitowanym reportażem o prezydencie Wrocławia Jacku Sutryku.
Czytaj więcej
Żurek do prezydenta: "Łamanie prawa nie będzie tolerowane"
21.05.2026 19:08

Komentarzy: 0
Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał, że Polska naruszyła Europejską Konwencję Praw Człowieka w sprawie asesorów sądowych, którym w 2008 roku odmówiono nominacji sędziowskich. Do wyroku ostro odniósł się minister sprawiedliwości Waldemar Żurek, który stwierdził, że "prezydent nie jest Królem Słońce".
Czytaj więcej