Posłanka PO chciała „oddać Donbas Putinowi”. Teraz chce zaangażowania NATO w wojnę na Ukrainie

Posłanka Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Andrzejem Stankiewiczem tłumaczyła, jak zmieniła zdanie w sprawie wojny na Ukrainie.
- Na początku wojny myślałam, że skoro w Donbasie mieszka tak wielu Rosjan, to oddajmy ten teren Putinowi, ale niech cała Ukraina będzie bezpieczna. Dziś myślę, że ustępowanie jest drogą donikąd. Putin jest zbrodniarzem wojennym
- mówiła Izabela Leszczyna.
Polityk PO przekonywała, że NATO powinno zaangażować się w wojnę na Ukrainie.
- Dziś myślę, że NATO powinno się w tę wojnę zaangażować. Wydaje mi się, że nie ma innego wyjścia. Jeśli nie pokonamy putinowskiej Rosji, to nie zatrzymamy ich
- przekonywała posłanka PO.
Izabela Leszczyna krytykowała też kanclerza Niemiec.
- Kanclerz Scholz boi się utraty poparcia i myśli, że jeśli zapewni obywatelom tańszy gaz i ropę, to będzie rządził dłużej. Dla mnie są to kompromisy niedopuszczalne
- mówiła.
Komentarze
„FT”: USA rozważają rozmieszczenie broni jądrowej w Polsce. Trwają poufne rozmowy w NATO

Trauma mieszkańców rumuńskiego miasta. „Nikt nie czuje się bezpiecznie”

NATO prowadzi manewry przy granicy z Rosją. Łącznie w akcji ponad 15 tys. żołnierzy

Niemiecka iluzja suwerenności. Jak Berlin planuje uniezależnić się od Waszyngtonu i dlaczego to marzenie graniczy z fantazją

Politico: USA wycofają odrzutowce, niszczyciele i okręty podwodne z europejskiego obszaru NATO
