Pogoda najbliższe dni. IMGW ostrzega przed burzami i silnym wiatrem

- W środę w wielu regionach Polski pojawią się przelotne opady deszczu, a miejscami także burze.
- Termometry pokażą na ogół od 19 do 23 st. C, a na południu lokalnie około 25 st. C.
- W czwartek zrobi się cieplej. Na południu kraju temperatura może sięgnąć 30 st. C.
- Podczas burz wiatr może osiągać w porywach około 75 km/h.
- Nad morzem porywy wiatru mogą dochodzić do 65 km/h.
Pogoda na środę i czwartek. IMGW ostrzega przed burzami i silnym wiatrem
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa. Przewiduje się wzrost ciśnienia.
W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na wschodzie i północnym wschodzie początkowo możliwe rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu, a lokalnie niewykluczone również burze. Wysokość opadów na północy oraz na krańcach południowo-zachodnich kraju do około 15 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. C do 23 st. C, cieplej miejscami na południu, około 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, nad morzem okresami także dość silny i w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni. W czasie ewentualnych burz wiatr w porywach do około 65 km/h. Wysoko w Sudetach wiatr w porywach do 90 km/h, w Karpatach do 70 km/h.
W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu, niewykluczone także lokalne burze. Temperatura minimalna od 10 st. C miejscami na Pomorzu, około 15 st. C w centrum do 18 st. C lokalnie na Podkarpaciu. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, lokalnie na południowym wschodzie i północy porywisty, nad morzem chwilami dość silny i w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni, na południowym wschodzie początkowo południowy. W czasie burz wiatr w porywach do około 55 km/h. Wysoko w Sudetach wiatr w porywach do 90 km/h, w Karpatach do 80 km/h.
Jaka pogoda nas czeka?
W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, a na południu i północnym zachodzie kraju także z burzami. Wysokość opadów do około 15-20 mm, na południu lokalnie do 30 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. C na Wybrzeżu, około 24 st. C w centrum do 30 st. C miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, nad morzem okresami także dość silny i w porywach do 65 km/h, przeważnie południowo-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do około 75 km/h. Wysoko w Sudetach wiatr w porywach do 100 km/h, w Karpatach do 80 km/h.
W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, po południu i wieczorem możliwe burze. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W czasie burz możliwe porywy do 60 km/h.
W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 15 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W czwartek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, po południu możliwe burze. Sumy opadów około 8 mm. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W czasie burz możliwe porywy do 60 km/h.
Komentarze
Koniec upałów? Synoptycy zapowiadają zmianę pogody

Grad wielkości piłki tenisowej na Warmii. Nagrania obiegły sieć

W tych województwach nawet 40 st. C

Pilny komunikat dla mieszkańców Wielkopolski

IMGW ostrzega przed upałem i gwałtownymi burzami. Alerty niemal w całej Polsce







