Pogoda na Wielkanoc. IMGW wydał ostrzeżenia

- Najsilniejszy wiatr przewidywany jest w Poniedziałek Wielkanocny, lokalnie do 100 km/h nad morzem.
- Na północy kraju porywy mogą sięgać 70–80 km/h, w centrum i na południu 50–70 km/h.
- W Wielkanoc wiatr będzie umiarkowany: 40–60 km/h, nad morzem miejscami do 70 km/h.
- Dziś alerty IMGW obowiązują od 11:00 do 19:00 w wybranych powiatach woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego.
- Najbardziej narażone są regiony nadmorskie, w tym między Łebą a Władysławowem.
Pogoda na Wielkanoc. Nadchodzi silna wichura nad Bałtykiem
Według prognoz, właśnie wtedy sytuacja będzie najpoważniejsza. Na północy kraju wiatr osiągnie 70–80 km na godz., a na pozostałym obszarze - od 50 do 70 km na godz., lokalnie do 75 km na godz. Najsilniejsze podmuchy pojawią się w rejonie między Łebą a Władysławowem, gdzie mogą być jeszcze mocniejsze. Możliwe są szkody, takie jak łamane gałęzie i drzewa, a na Bałtyku spodziewany jest sztorm.
Już w Wielkanoc wiatr będzie wyraźnie odczuwalny, choć nie aż tak groźny. W większości kraju porywy wyniosą od 40 do 60 km na godz., a nad morzem miejscami do 70 km na godz.
Początek pogorszenia pogody nastąpi jednak wcześniej. Już dziś od rana wiatr jest umiarkowany, ale z każdą godziną będzie się nasilał. Po południu w wielu regionach osiągnie 50–60 km na godz. Najmocniej powieje na północy Polski.
Są pierwsze ostrzeżenia IMGW
Dla części województw wydano już ostrzeżenia. Alerty IMGW obowiązują od godz. 11 do 19 m.in. dla wybranych powiatów w województwach pomorskim i zachodniopomorskim.
- "Na obszarach nadmorskich prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km na godz., w porywach do 75 km na godz., z zachodu"
- brzmi treść ostrzeżeń.
Po bardzo wietrznym poniedziałku sytuacja zacznie się stopniowo uspokajać. We wtorek i środę nadal będzie wiało, ale już słabiej i bez większego zagrożenia. Pod koniec tygodnia wiatr powinien być już tylko umiarkowany.
Załamanie pogody i śnieżyca w Polsce. Spadnie nawet 20 cm śniegu

Łaciński Patriarchat Jerozolimy otrzymał dostęp do Bazyliki Grobu Pańskiego

Wielkanoc, wiara i wspólnota. Nowy numer „Tygodnika Solidarność” już dostępny

Ostrzeżenia przed przymrozkami. IMGW wydał komunikat

Komunikat dla mieszkańców woj. dolnośląskiego






