Pobierasz świadczenie 500+? Uwaga, musisz...

Trwa składanie wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500+”. Minister Elżbieta Rafalska przypomina, że aby otrzymać świadczenie na pełen okres wniosek trzeba złożyć do końca października.
1 października 2018 r. rozpoczął się kolejny okres na który przyznawane jest świadczenie wychowawcze z rządowego programu "Rodzina 500+". Wrzesień był ostatnim miesiącem, w którym wypłacone zostało świadczenie wychowawcze na podstawie dotychczas złożonego wniosku.
Wniosek złożony do końca października to gwarancja otrzymania świadczenia od października br. do września 2019 r.
Wniosek można złożyć przez internet za pośrednictwem ministerialnego portalu Emp@tia lub bankowości elektronicznej bądź w formie tradycyjnej, bezpośrednio w swojej gminie.
Składając wniosek o świadczenie wychowawcze można również złożyć wniosek o świadczenie dobry start. Przyjmowanie wniosków o to drugie świadczenia trwa do końca listopada.
Źródło: MRPiPS

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 25.10.2018 22:27
Komentarze
Czy w przyszłym roku będzie 800+? Wiceminister Sławomir Szwed odpowiada
20.10.2022 10:18

Komentarzy: 0
– Oprócz 500+ są jeszcze korzyści związane z rozliczeniami podatkowymi dotyczącymi rodzin wielodzietnych, obniżeniem podatku PIT z 17 do 12 proc. Oczywiście są propozycje innych rozwiązań, które będą wspierać rodziny – mówi wiceszef MRiPS Stanisław Szwed w rozmowie z czwartkowym „Faktem”.
Czytaj więcej
Będzie próg dochodowy w 500 plus? Znamienne słowa wiceministra
04.10.2022 11:07
Leszczyna w TVN24: „500 plus tak naprawdę nie poprawiło jakości życia”. Potężna orka internautów
06.06.2022 11:51
Małgorzata Rozenek-Majdan: „Jestem zwolennikiem 500+”
19.05.2022 14:46
Posłanka PO została zapytana o 500 plus. Internauci przypomnieli jej słowa sprzed pięciu lat [WIDEO]
14.02.2022 13:00



