Piotr Duda o Poznańskim Czerwcu '56: Wołali - Chcemy chleba, chcemy żyć w wolnym kraju!
28.06.2018 23:00

Komentarzy: 0
Udostępnij:
- W czerwcu 1956 roku w Poznaniu robotnicy wołali "chcemy chleba, jesteśmy głodni, chcemy żyć w wolnym kraju, chcemy godnie pracować" - mówi Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda pytany przez Tysol.pl o komentarz do rocznicy Poznańskiego Czerwca.
- Kilkudziesięciu z nich zapłaciło za to życiem, a kilkuset zostało rannych. Pamiętajmy o nich, o ich determinacji, bo to właśnie ich ofiara była pierwszym krokiem do wolności, pierwszym krokiem do powstania Solidarności.
- mówił Piotr Duda

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 28.06.2018 23:00
W Pałacu Prezydenckim rozpoczęła się uroczystość wręczenia przez prezydenta Orderów Orła Białego i Orderów Odrodzenia Polski [WIDEO]
06.03.2026 10:49

Komentarzy: 0
Prezydent Karol Nawrocki wręczy ordery przyznane czterem osobom: Czesławowi Nowakowi, Stanisławowi Radwańskiemu, Marcinowi Gruchale i Adamowi Koperkiewiczowi. W wydarzeniu bierze udział Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".
Czytaj więcej
Ku czci Żołnierzy Wyklętych. Piotr Duda złożył kwiaty na grobach „Inki” i „Zagończyka”
01.03.2026 18:21

Komentarzy: 0
Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" oraz jego zastępcy: Grzegorz Adamowicz i Jerzy Jaworski złożyli kwiaty na grobach Danuty Siedzikówny „Inki” i Feliksa Selmanowicza „Zagończyka” na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku.
Czytaj więcej
Piotr Duda dla "Rzeczpospolitej": Widać, że komuś puszczają nerwy
01.03.2026 09:45

Komentarzy: 0
- Ja bym chciał, żeby tak samo jak kanclerz Niemiec broni niemieckiego przemysłu – polski premier bronił polskiego przemysłu. Nie mówił, że coś jest „opóźnione”, tylko jasno stanął po stronie naszej gospodarki - mówi Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" na łamach "Rzeczpospolitej".
Czytaj więcej
"Razem dla Polski i Polaków". Zobacz niezwykłą fotogalerię ze spotkania
28.02.2026 19:07
Tomasz Obszański: Rząd ma krew na rękach. Musimy stanąć razem
28.02.2026 13:12

Komentarzy: 0
- Niebawem miną dwa lata od czasu, jak rząd Donalda Tuska zaczął nas bić. Musieliśmy wyciągać rolników z aresztów. Jeden z nich nie wytrzymał tej presji. Niestety, pan premier ma krew na rękach - mówił podczas spotkania w Sali BHP Tomasz Obszański, przewodniczący NSZZ RI "Solidarność". Dodał, że przeciwko niekorzystnym rozwiązaniom, którym nie sprzeciwia się obecny rząd, potrzeba "stanąć razem".
Czytaj więcej
