Szukaj
Konto

Pilne! Rosyjscy sportowcy wpadli na dopingu

19.07.2021 19:15
Pilne! Rosyjscy sportowcy wpadli na dopingu
Komentarzy: 0
Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) zdyskwalifikowała troje rosyjskich sportowców za naruszenie przepisów antydopingowych. Iwan Kniaziew i Daria Mieszczeriakowa zostali zawieszeni na dwa lata, a Władimir Obuchow - na sześć miesięcy.

Kara dla Obuchowa jest skrócona za przyznanie się do winy i "udzielenie znaczącej pomocy" w śledztwie. Dochodzenie przeprowadzone przez FIFA i Światową Agencję Antydopingową (WADA) wykazało "przekonujące dowody" na stosowanie metandienonu w przypadku Kniaziewa i Obuchowa oraz furosemidu w przypadku Mieszczeriakowej.

Metandienon jest zakazanym sterydem, natomiast furosemid - zakazanym środkiem maskującym. 29-letni napastnik Obuchow to były młodzieżowy reprezentant Rosji, występuje w FK Rostów. Niewiele młodszy od niego (o dziewięć miesięcy) obrońca Kniaziew grał ostatnio w Zwieździe Perm.

Natomiast 26-letnia obecnie bramkarka Mieszczeriakowa w przeszłości występowała w reprezentacji Rosji juniorów.
"W przypadku tych trojga zawodników zawieszenie obejmuje wszystkie rodzaje meczów, tzn. o punkty i towarzyskie, zarówno krajowe, jak i międzynarodowe" - poinformowała FIFA w oświadczeniu. Jak przekazała światowa federacja, te trzy przypadki pochodzą z kontroli antydopingowych przeprowadzonych w 2013 roku, które zostały przeanalizowane w moskiewskim laboratorium, ale pierwotnie zgłoszone jako negatywne w systemie WADA.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 19.07.2021 19:15
Źródło: PAP