Pilna ewakuacja w Muzeum Narodowym w Krakowie. Na miejscu służby

RMF FM poinformowało o nagłej ewakuacji Muzeum Narodowego w Krakowie. Wiadomo, że w budynku niespodziewanie uruchomiła się czujka pożarowa. Doniesienia te zostały potwierdzone przez straż pożarną.
Na miejsce przyjechały dwa wozy strażackie. Szczęśliwie w środku nie wykryto ognia. Sprawę skomentowała rzecznik prasowa MNK Katarzyna Bik, która wyjaśniła, że w jednej z galerii uruchomiono ręczny ostrzegacz o pożarze. Dodała, że cała akcja zakończyła się po około 30 minutach, a zwiedzający mogli ponownie wejść do muzeum.
Akcja straży pożarnej w Muzeum Narodowym w Krakowie. W placówce uruchomiła się czujka pożarowa.https://t.co/lwjv8emKsH
— Fakty RMF FM (@RMF24pl) February 28, 2023
az,
kor.
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 28.02.2023 13:25
Źródło: RMF FM / Twitter
Komentarze
Ogromny pożar pod Warszawą. Są nowe informacje
29.05.2026 09:00

Komentarzy: 0
– Akcja gaśnicza w powiecie wołomińskim prowadzona jest na 300 hektarach, a las pali się na ok. 100 ha – powiedział w piątek wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Wiesław Szczepański. Jak podkreślił urzędnik, jest to tzw. pożar wierzchołkowy, czyli ogień przenosi się w koronach drzew.
Czytaj więcej
Ogromny pożar pod Warszawą. Ponad 100 hektarów lasu w ogniu
29.05.2026 07:41

Komentarzy: 0
Trwa akcja gaszenia lasu w Międzylesiu w powiecie wołomińskim. Droga krajowa nr 50 na odcinku Stanisławów – Łochów jest zablokowana. Ewakuowano 42 osoby. Na miejscu pracuje 600 strażaków, a ich działania zabezpiecza prawie 500 policjantów. Ma ich także wesprzeć 100 żołnierzy WOT.
Czytaj więcej
Płonie las pod Warszawą. Zarządzono ewakuację
28.05.2026 20:55

Komentarzy: 0
Sytuacja po pożarze lasu na Mazowszu staje się coraz poważniejsza. Służby zdecydowały o ewakuacji mieszkańców dwóch miejscowości w powiecie mińskim, a z ogniem walczą dziesiątki strażaków wspieranych przez samoloty gaśnicze i śmigłowiec Black Hawk.
Czytaj więcej
Komunikat w związku z pożarem pod Wołominem
28.05.2026 19:55

Komentarzy: 0
Ogromny pożar lasu w miejscowości Międzyleś doprowadził do zablokowania drogi krajowej nr 50 na odcinku Stanisławów - Łochów. Strażacy walczą z szybko rozprzestrzeniającym się ogniem, a sytuację dodatkowo utrudnia silny wiatr.
Czytaj więcej
Płonie las pod Warszawą. Widoczny z miasta pożar wymknął się spod kontroli
28.05.2026 19:10

Komentarzy: 0
Trwa trudna walka z ogromnym pożarem lasu w miejscowości Międzyleś w powiecie wołomińskim. Ogień szybko się rozprzestrzenia, a sytuację dodatkowo pogarszają wysoka temperatura i silny wiatr. Do akcji skierowano dziesiątki strażaków oraz wsparcie z powietrza.
Czytaj więcej